Piosenki, które mają seksualny podtekst, a ty nie miałeś o tym pojęcia!

2019-08-06 15:51
Piosenki, które mają seksualny podtekst, a Ty nie miałeś o tym pojęcia!
Autor: YouTube / GrzegorzHyzyVEVO GrzegorzHyzyVEVO

Te piosenki mają drugie dno, a ty nie miałeś o tym pojęcia! Zweryfikuj swoją znajomość teksów na ESKA.pl! 

W dobie piosenek jednoznacznie mówiących o tym, co chłopak lub dziewczyna chciałaby zrobić ze swoim partnerem bądź partnerką, coraz rzadziej pojawiają się utwory dotykające tej tematyki nieco delikatniej. Dawniej było to dość powszechne, jednak i współcześni twórcy sięgają czasem po delikatny erotyzm. Muzyka rozbudza emocje, a delikatne aluzje nadają nieco pikanterii każdemu tekstowi. Poniżej znajdziecie sześć piosenek poruszających kwestie miłości fizycznej w sposób tak delikatny, że często za pierwszym razem można nie zorientować się, co autor miał na myśli.

Piosenki, które mają seksualny podtekst. TOP 6

W wypadku piosenki 'O lesie' Kasi Nosowskiej nie tylko tekst, ale i klip jest bardzo przewrotny. Numer został bowiem nagrany dla kampanii 'Natura 2000. Poczuj to!'. Jednak odsuwając opisy lasów i łąk zauważymy jedno: bohaterkę leżącą na trawie i czekającą w ustronnym, romantycznym miejscu na ukochanego.

Statki na niebie zespołu De Mono to klasyk 'wolnych tańców' na polskich dyskotekach lat 90. Andrzej Krzywy fantazjuje, a może przypomina sobie wizyty dziewczyny, do której pałał uczuciem. Jest jednak nadzieja, być może piękność jeszcze się pojawi.

David Graham zawsze posiadał niezwykły talent do mówienia o seksie w nieoczywisty sposób. Również w utworze Depeche Mode - World in my eyes, pięknie zachęca do podróży dookoła świata. Gdy jednak zagłębimy się w tekst odkryjemy, że równie dobrze podróż może zakończyć się na sypialni piosenkarza.

Chyba najbardziej znana krajowa piosenka z podtekstem to oczywiście Jedwab zespołu Róże Europy. Przez wiele osób uważana za romantyczną historię miłości i poświęcenia dla ukochanej kobiety. Jest w niej jednak drugie dno, które wiele osób w młodości odkrywało z wypiekami na twarzy. 

Najmłodszy utwór w naszym zestawieniu to słynna 'O Pani!'. Grzegorz Hyży pięknie zawarł w romantycznym tekście również namiętność do tytułowej bohaterki. Tak naprawdę widać ją dopiero w połączeniu z teledyskiem.

Teoretycznie w piosence Anity Lipnickiej pod tytułem Historia Pewnej Miłości, dowiadujemy się o ściąganiu sukienki i tonięciu w zbożu. Jednak tutaj umknąć może nam historia pary, która postanowiła… przeżyć ze sobą pierwszy raz. I choć potem pojawiły się problemy, poza namiętnością przetrwała także miłość. Oczywiście, aż do rozstania. 

Najnowsze