Doja Cat - Grammy 2022

i

Autor: Rich Fury/Getty AFP/East News; Twitter.com/PopCrave

Piosenkarka wygrała swoje pierwsze Grammy... będąc w łazience. Szybko biegła na scenę! [WIDEO]

2022-04-06 10:05

Nagrody Grammy 2022 zostały przyznane! Podczas rozdania najważniejszych nagród muzycznych w USA kilka gwiazd wygrało swoją pierwszą w karierze statuetkę. W tym gronie była między innymi piosenkarka Doja Cat, znana z takich hitów jak Say So i Kiss Me More. W momencie kiedy wyczytano jej nazwisko była... w toalecie! Biegła przez całą arenę, aby odebrać złoty gramofon.

Doja Cat doczekała się swojej pierwszej nagrody Grammy! Po latach komercyjnego sukcesu artystka została doceniona przez amerykańską akademię. 3 kwietnia 2022 razem z piosenkarką SZĄ wygrała w kategorii Najlepsze wykonanie popowej piosenki w duecie lub grupie za utwór Kiss Me More, który był jednym z największych hitów 2021 roku. Udało im się pokonać takie gwiazdy jak Lady Gaga, Tony Bennett, Justin Bieber, Coldplay czy BTS. Nie obyło się jednak bez wpadki. Kiedy Avril Lavigne ogłosiła, że Grammy wygrały Doja Cat i SZA, w sali zapanował chaos. Kontuzjowana SZA z pomocą Lady Gagi o kulach próbowała dostać się na scenę, a Doja Cat była... w łazience! Wyciekło nagranie, jak artystka biegnie po swoje Grammy.

ZOBACZ TAKŻE: Grammy 2022 - zwycięzcy. Kto dostał najważniejszą nagrodę muzyczną?

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ

Grammy 2022 - wpadka Dojy Cat

Moment, w którym Doja Cat biegnie przez arenę w Las Vegas, aby odebrać swoją nagrodę, stał się hitem internetu. - Nigdy w życiu nie sikałam tak szybko - powiedziała piosenkarka po dobiegnięciu do sceny. Później wzruszona dziękowała za wyróżnienie. Dzień później na Twitterze wyciekło zakulisowe nagranie, na którym widać, że Doja nie kłamała. To trzeba zobaczyć!

Doja Cat - kim jest?

Doja Cat to w rzeczywistości Amala Ratna Zandile Dlamini i ma 26 lat. To artystka, która łączy wiele gatunków muzycznych - od popu, przed rap do muzyki r&b. W 2018 roku jej ironiczna piosenka Mooo!, w którym śpiewała o byciu krową, stała się hitem internetu. W 2020 nowy singiel Say So dotarł na pierwsze miejsce notowania Billboard Hot 100. Utwór stał się też jednym z największych hitów na TikToku. W 2021 roku wydała płytę Planet Her, która znalazła się w gronie najbardziej dochodowych albumów roku. Z krążka pochodzą takie piosenki jak Kiss Me More, You Right, Woman czy Need To Know.