Kayah i Pezet

i

Autor: Mateusz Jagielski/East News & Karol Makurat/REPORTER

Pezet i Kayah - jak nazywa się piosenka, którą słychać w utworze Nisko jest niebo?

2020-11-05 10:25

Takiej współpracy nie spodziewał się chyba nikt. Pezet niespodziewanie zaprezentował swój nowy numer Nisko jest niebo, który już cieszy się wielkim zainteresowaniem w sieci. W kawałku gościnnie możemy usłyszeć Kayah. Raper wykorzystał bowiem fragment utworu, który przed laty nagrała wokalistka. O jaką piosenkę chodzi? Posłuchajcie jej w całości na ESKA.pl.

Pezet i Kayah - kawałek Nisko jest niebo to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier tego tygodnia. Czołowy polski raper wydał swój nowy singiel zupełnie niespodziewanie, a fani są nim zachwyceni. W niespełna dobę oficjalny teledysk zamieszczony na kanale Koka Beats wygenerował ponad 300 tysięcy wyświetleń i obecnie znajduje się w TOP 10 filmów, które cieszą się największą popularnością na YouTubie.

O tym, że Kayah pojawi się gościnnie w utworze któregoś z reprezentantów polskiej sceny muzycznej było wiadomo od kilku dni. Gwiazda zapowiedziała bowiem, że dzień po jej urodzinach, czyli 6 listopada, na wszystkich jej wielbicieli czekać będzie muzyczna niespodzianka. Ta przyszła jednak dwa dni wcześniej w postaci kawałka Nisko jest niebo. Wielbiciele legendarnej wokalistki od razu rozpoznali, że w utworze Pezeta wykorzystano sample z piosenki, którą artystka nagrała w 2001 roku na potrzeby filmu Przedwiośnie. Pezet wykorzystał jednak fragmenty z wersji z 2010 roku, którą Kayah nagrała z  Royal String Quartet. Utworu w całości posłuchacie na ESKA.pl. 

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]

Pezet i Kayah - piosenka użyta w numerze Nisko jest niebo

Zapewne wiele osób, które zdecydowały się na przesłuchanie nowego singla Pezeta zastanawia się, którą z piosenek Kayah wykorzystał on w swoim kawałku. Nie jest to bowiem żaden z największych hitów artystki, które znają wszyscy. Użyta w numerze kompozycja to Wiosna przyjdzie w wersji z 2010, którą Kayah ponownie nagrała na potrzeby powstania albumu Kayah & Royal Quartet. Dlaczego Pezet zdecydował się na wykorzystanie właśnie tej wersji? 

- Ten utwór Kayah i Royal Quartet, który samplujemy to coś wybitnego, pięknego. Przyszedłem z nim do Auera i powiedziałem: Zsampluj to, najwyżej nic z tego nie będzie, ale muszę napisać coś o takim ładunku emocjonalnym. Dziękuję Kayah za możliwość użycia tego dzieła. Mimo, że muzyka jest genialna, pewnym sensie nigdy już nie chciałbym dostać bodźca do napisania tego rodzaju piosenki... - przyznał raper. 

Posłuchajcie Wiosna przyjdzie i tak w całości poniżej.