Perseidy: spadające gwiazdy w Polsce 2021 - gdzie na niebie, kiedy i o której godzinie?

i

Autor: Maciej Witkowski/REPORTER / EAST NEWS Perseidy: spadające gwiazdy w Polsce 2021 - gdzie na niebie, kiedy i o której godzinie?

Perseidy: spadające gwiazdy w Polsce 2021 - gdzie na niebie, kiedy i o której godzinie?

2021-08-12 15:07

Perseidy to zjawisko, które fascynuje od setek, a nawet tysięcy lat. Maximum spadających gwiazd robi furorę szczególnie wśród najmłodszych obserwatorów. Kiedy są Perseidy 2021? Gdzie oglądać? O której godzinie najwięcej spadających gwiazd? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Perseidy: spadające gwiazdy w Polsce 2021 - gdzie na niebie, kiedy i o której godzinie? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Perseidy w Polsce 2021? Spadające gwiazdy to od zawsze duże zjawisko, które można obserwować latem. To jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, które jest obserwowane od około 2 tysięcy lat. Wysoka aktywność Perseidów często budzi zachwyt i duże emocje wśród oglądających. To zjawisko, dla którego wiele osób kupuje specjalny sprzęt do oglądania gwiazd. Przez wiele osób Perseidy nazywane są łzami świętego Wawrzyńca, a wszystko dlatego, że 10 sierpnia jest dniem jego męczeńskiej śmierci. Zwykle najwięcej Perseidów obserwuje się w drugiej połowie nocy i nad ranem.

Spadające gwiazdy sierpień 2021 - kiedy oglądać Perseidy 2021? Deszcz meteorów będzie niezwykły!

Fest Festival z Radiem ESKA to gwarancja dobrej zabawy!

Perseidy: spadające gwiazdy w Polsce 2021 - gdzie na niebie?

Perseidy w Polsce 2021 można oglądać na terenie całej Polski. Będą one widoczne gołym okiem w drugiej części nocy. Najlepiej wybrać się na górkę, z której będziecie mogli je bezpiecznie obserwować. A dla lepszego efektu warto obserwować gwiazdy z miejsca, w którym nie ma latarni, świateł i zabudowań. 

Perseidy: spadające gwiazdy 2021 - kiedy i godzina

Kiedy i o której godzinie oglądać spadające gwiazdy 2021? Perseidy występują latem między 17 lipca a 24 sierpnia. Maximum wypada jednak 9 i 14 sierpnia. Tym razem spadające gwiazdy nasilą się w nocy z 12 na 13 sierpnia. Najbardziej będą one widoczne po 1:00 i 2:00 w nocy.

Sonda
Spadające gwiazdy w Polsce - czy będziesz obserwować?