Druga pełnia księżyca LIPIEC 2023. Kiedy wypada i co oznacza?

i

Autor: CANVA

Astrologia i astronomia

Pełnia Księżyca w grudniu 2023. Kiedy na niebie pojawi się Zimny Księżyc?

2023-12-20 15:17

Pełnia Księżyca zawsze wzbudza emocje wśród wiernych fanów obserwacji zjawisk na nocnym niebie. Ta nadchodząca zapowiada się jako jedna z najważniejszych w całym roku. Szczególnie dla osób, które wierzą w ezoterykę i astrologię. Konsekwencje i efekty tego szalonego czasu zależne będą tylko i wyłącznie od nas.

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia pełnia Księżyca w tym roku. Długie, zimowe noce ogromnie cieszą wszystkich obserwatorów nieba, którzy w grudniu mają sporo okazji i możliwości, by przyglądać się kosmicznym zjawiskom. Pełnia Zimnego Księżyca 2023 będzie czasem, w którym nie powinniśmy podejmować trudnych decyzji. Warto również odłożyć ważne rozmowy na inny dzień, ponieważ będziemy niezwykle przewrażliwieni. Będzie to czas, w którym niezwykle mocno odczujemy rodzinną atmosferę oraz powiązanie z bliskimi. Pełnia Księżyca w grudniu 2023 będzie idealnym momentem na potkania z rodziną i przyjaciółmi.

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!

Pełnia Księżyca - grudzień 2023

Grudniowa pełnia Księżyca 2023, to ważne wydarzenie dla wszystkich, którzy uwielbiają spoglądać w niebo. Ziemski satelita cały czas pozostaje w nieustannym ruchu, regularnie zmieniając swoje fazy. Księżyc w pełni można zaobserwować dokładnie co 29,5 dnia. W tym miesiącu to wyjątkowe zjawisko będzie miało miejsce w nocy z 27 na 28 grudnia. Jego apogeum zaobserwujemy około godziny 1:33.

Pełnia w grudniu 2023 - jak obserwować?

Pełnia Księżyca w grudniu 2023 będzie widoczna w całej Polsce, pod warunkiem, że niebo będzie bezchmurne. Do podziwiania Pełni Księżyca 27 grudnia nie będzie potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt.