Pełnia Księżyca w grudniu 2022 - kiedy jest? Co oznacza?

2022-12-10 19:40
Pełnia
Autor: Canva

Przed nami ostatnia w tym roku pełnia księżyca. Wyjątkowe zjawisko na niebie będzie możliwe do zaobserwowania w pierwszej połowie grudnia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów, sprawdzamy, kiedy dokładnie rozbłyśnie Pełnia Zimnego Księżyca. Grudniowej pełni nie można przegapić.

Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej internautów, którzy słusznie zauważyli, że z każdym dniem Srebrnego Globu przybywa. Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że grudniowa pełnia księżyca będzie ostatnią w 2022. Wszyscy fani zjawisk astronomicznych nie mogą jej zatem przegapić. Często pełniom Księżyca przypisuje się magiczne właściwości bądź nadaje wyjątkowe nazwy. W kalendarzu znajdziemy zarówno Pełnię Myśliwego Księżyca czy Pełnię Czerwonego Księżyca. Grudniowa pełnia także ma swoją unikatową nazwę. Mówimy o niej Pełnia Zimnego Księżyca. Inne obowiązujące nazwy to Pełnia Długiej Nocy czy Dębowa Pełnia. Ta najpopularniejsza pochodzi oczywiście od pogody, jaka panuje w grudniu.

Pogoda oszaleje! Przed nami atak mroźnej zimy. Śnieżyce i mróz!

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63

Pełnia Księżyca grudzień 2022 - kiedy?

Czujni obserwatorzy zauważyli, że Srebrnego Globu z każdym dniem przybywa. To oznacza, że pełnia lada chwila. Grudniowa pełnia pojawi się na niebie dokładnie w czwartek 8 grudnia, o godzinie 5:09. Standardowo tej nocy wiele osób może skarżyć się na problemy z zaśnięciem. Wpływ pełni na nasze życie codzienne możemy odczuwać nawet do 10 grudnia. Wówczas księżyca zacznie ubywać.

Sonda
Odczuwasz siłę pełni Księżyca?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze