Zima

i

Autor: ANDREJ IVANOV/AFP/East News

Pogoda oszaleje! Przed nami atak mroźnej zimy. Śnieżyce i mróz!

2022-12-05 18:19

Choć pierwsze prognozy długoterminowe na grudzień sugerowały, że mroźna będzie dopiero druga połowa miesiąca, prawda okazała sie być inna. Najnowsze raporty mówią o tym, że atak zimy czeka nas właśnie w pierwszych tygodniach grudnia 2022. Synoptycy sugerują wręcz, że pogoda oszaleje! Przed nami intensywne opady śniegu oraz dwucyfrowy mróz. Sprawdźcie, co czeka nas w kolejnych dniach. Przyjrzeliśmy się też prognozom długoterminowym na święta Bożego Narodzenia. Czy zima się utrzyma?

Prawdziwy atak zimy dopiero przed nami! Zgodnie z przewidywaniami synoptyków druga połowa listopada przyniosła pierwszy powiew najzimniejszej pory roku. Wskaźniki na termometrach pokazały wówczas temperatury poniżej zera, a w wielu regionach w Polsce poprószyło białym puchem. Z długoterminowych prognoz wynikało jednak, że pierwsza połowa grudnia przyniesie zmiany, a w naszym kraju na nowo rozgości się jesień. Powrót zimy miał nas czekać dopiero po 15 grudnia, co dawało nadzieję na pierwsze od lat białe święta Bożego Narodzenia. Najnowsze raporty zdają się jednak ostudzać emocje wszystkich marzących o świętach takich jak te, jakie możemy podziwiać na bożonarodzeniowych pocztówkach. Jak podają eksperci pogodowi, w najbliższych dniach czeka nas prawdziwy armagedon. Na horyzoncie nie opady śniegu, a śnieżyce oraz nawet dwucyfrowy mróz w nocy.

Zmiana pogody na Boże Narodzenie 2022. Prognozy rozczarują miliony osób!

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63

Atak zimy grudzień 2022

Jak podają synoptycy, koniec tygodnia przyniesie uderzenie zimna! W niedzielę 11 grudnia spodziewane są intensywne śnieżyce dla zachodniej, centralnej i północnej części naszego kraju. Grubość pokrywy śnieżnej może miejscami wynieść nawet... 12 centymetrów! Dni poprzedzające zimową aurę upłyną pod znakiem opadów deszczu.

Pogoda na święta 2022

Co z pogodą na święta Bożego Narodzenia? Czy zima się utrzyma? Nie mamy dobrych wieści. Jak wynika z najnowszych raportów pogodowych, wszystko wskazuje na to, że i te święta upłyną nam pod znakiem ocieplenia i odwilży. Synoptycy przewidują co prawda opady śniegu na wschodzie i południu naszego kraju, jednak będą one raczej delikatne, aniżeli obfite, jak wynikało z długoterminowych prognoz. Pogoda potrafi jednak zaskakiwać, dlatego warto jeszcze poczekać na dokładniejsze pomiary. Być może w końcu doświadczymy white Christmas jak z kolędy.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?