Pełnia Księżyca sierpień 2020 - kiedy oglądać na niebie?

2020-08-02 11:55 EK
Pełnia księżyca czerwiec 2020 - kiedy możemy podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie?
Autor: pixabay.com Pełnia księżyca

Niesamowita wiadomość dla wszystkich fanów pięknych zjawisk na niebie. Już w sierpniu będziecie mogli oglądać pełnię Księżyca. Kiedy dokładnie pojawi się na niebie? Gdzie najlepiej podziwiać Księżyc? Czemu nie możemy wtedy spać? Na wszystkie pytania odpowiadamy na ESKA.pl.

Pełnia Księżyca sierpień 2020 przed nami! Wyjątkowe zjawisko będzie widoczne na niebie już na początku letniego miesiąca - sierpnia tego roku. W internecie można spotkać również inne nazwy, które dawniej były używane. Są to między innymi: Pełnia Księżyca Jesiotrów, Pełnia Zielonej Kukurydzy, Zbożowa i Czerwona. Lato oraz wakacje to idealny czas na obserwancje przeróżnych, astronomicznych zjawisk na niebie. W czerwcu mogliśmy oglądać Truskawkowy Księżyc, a w lipcu oraz sierpniu spadające gwiazdy, czyli Delta Akwarydy. To nie koniec pozytywnych informacji. Piękne gwiazdy na niebie możemy oglądać, aż do 25 sierpnia tego roku. Natomiast już niedługo na niebie ukaże się sierpniowa Pełnia Księżyca. Kolejną - Pełnię Księżyca Plonów, zobaczymy za miesiąc, a dokładnie 2 września 2020 roku.

Gdy na niebie ukazuje się Księżyc w pełni, wiele osób nie może wtedy zmrużyć oka. Dlaczego tak się dzieje? Wciąż nie wiadomo. Jednak gdy pojawia się bezsenność możemy poradzić sobie starym sposobem. Dawniej ludzie stawiali szklankę wody na parapecie, po to by promienie Księżyca skupiały się wyłącznie na niej. Czy faktycznie taki sposób działa? Przekonać możemy się tylko i wyłącznie podejmując podobny krok.

Pełnia Księżyca sierpień 2020 - kiedy jest?

W sierpniu 2020 roku czeka nas Pełnia Księżyca Jesiotrów, którą będziemy mogli zaobserwować na niebie już w poniedziałek 3 sierpnia od około godziny 16. Natomiast dwie godziny później, zjawisko ma być widoczne aż w 99 procentach. Pełnie Księżyca warto obserwować w miejscu, gdzie nie ma wysokich drzew i budynków. Z pewnością zjawisko będzie wyglądać zjawiskowo również w nocy.

INNA w ekskluzywnym występie na ESKA.pl. Ten koncert porwie Was do tańca!
Najnowsze