Patryk Kumór i Michał Szczygieł o piosence Wakacje 99, albumie i... Eurowizji [WYWIAD]

2019-08-20 15:59 RW
Patryk Kumór i Michał Szczygieł o piosence Wakacje 99, albumie i... Eurowizji [WYWIAD]
Autor: ESKA.pl Patryk Kumór i Michał Szczygieł o piosence Wakacje 99, albumie i... Eurowizji [WYWIAD]

Patryk Kumór i Michał Szczygieł to dwie doskonale znane postaci na polskim rynku muzycznym. Ten pierwszy może się pochwalić tym, że tylko w 2018 roku, wydanych zostało 26 utworów jego autorstwa lub współautorstwa. Ten drugi ma na koncie megahit Nic tu po mnie. Teraz panowie połączyli siły i wydali wspólny utwór - Wakacje 99. Opowiedzieli o nim w rozmowie na ESKA.pl

Patryk Kumór i Michał Szczygieł połączyli siły i wspólnie stworzyli letnio brzmiący singiel Wakacje 99. Utwór jest swego rodzaju retrospekcją. To muzyczna podróż do czasów młodości Patryka, a jednocześnie rok urodzenia Michała Szczygła. Dwie osobowości, całkiem różne wokale i pokolenia połączone wspólnym flow! Artyści opowiedzieli o rozmowie w wywiadzie dla ESKA.pl. W poniższym wideo poznacie również szczegóły nadchodzącego albumu Patryka Kumóra. Sam zdradził również, co czuł, gdy tylko dowiedział się, że Roksana Węgiel zwyciężyła Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W końcu to właśnie on jest jednym z autorów tekstu hitu Anyone I Want To Be. 

Oprócz tego ekskluzywnie, tylko u nas - usłyszycie fragment zbliżającej się premiery od Michała Szczygła. Oglądajcie od początku do końca, by nie przegapić.

Patryk Kumór i Michał Szczygieł - piosenka Wakacje 99

Lekki, płynący rytm i optymistyczny przekaz to zdecydowanie przepis na letni utwór idealny na imprezę. czy jako soundtrack do wakacyjnego wyjazdu. Takie właśnie są Wakacje 99. Przekonajcie się sami i wybierzcie się w muzyczną podróż razem z Patrykiem Kumórem i Michałem Szczygłem.

Patryk Kumór – wokalista, kompozytor, autor tekstów. W 2018 roku zostało wydanych 26 utworów jego autorstwa lub współautorstwa – m.in. zwycięska kompozycja Eurowizji Junior „Anyone I Want To Be” Roksany Węgiel, hity „Nic tu po mnie” Michała Szczygła, Powiedz mi to w twarz Zuzy Jabłońskiej oraz Nie mów mi nie, Marty Gałuszewskiej, a także dwa utwory do animacji kinowych: Książę Czaruś (Ewelina Lisowska, Marta Gałuszewska, Honorata Skarbek do animacji o tym samym tytule) oraz Zatrzymać chwilę (Edyta Górniak i Roksana Węgiel do animacji Hotel Transylwania 3). Łączna ilość wyświetleń utworów współautorstwa Patryka to ponad 100 milionów! Patryk, dzięki niezwykłemu talentowi jako songwriter ugruntował swoją pozycję jako eksperta nie tylko w Polsce, ale także na świecie. W 2019 roku czeka go kilkanaście songwriting campów m.in. w Rumunii, Grecji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji. Pracował z takimi gwiazdami jak Alexandra Stan, Oceana, Rou Reynolds (Enter Shikari) czy Ash Hicklin (Bright Sparks).

Najnowsze