Paszporty Polityki 2019 - NOMINACJE w kategorii muzyka. Czy Dawid Podsiadło pobije wszystkich?

2018-12-05 16:05
Podsiadło
Autor: paszportypolityki.pl

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Paszportu Polityki 2019. Dowiedzcie się, kto trafił na listę na ESKA.pl 

Przed nami 26. edycja Paszportów Polityki czyli prestiżowej imprezy, która nagradza twórców w różnych dziedzinach. Kategorie to: Film, Teatr, Literatura, Sztuki wizualne, Muzyka poważna, Muzyka popularna, Kultura cyfrowa. W tym roku po raz kolejny wręczona zostanie również nagroda specjalna dla Kreatora Kultury.  Jedną z tych, która budzi największe emocje jest oczywiście Muzyka popularna. W 2018 roku mogliśmy usłyszeć wiele porywających utworów. Kto jednak zasłuż na wyróżnienie? 

Quebonafide - koncert na Mistrzostwach Świata DJ-ów. Gdzie i kiedy?

Paszporty Polityki 2019 - NOMINACJE

Poniżej znajdziecie listę nominowanych do Paszportów Polityki 2019. Kto zwycięży w tym roku? Wśród faworytów są gwiazdy, których utwory często pojawiają się również w Radiu ESKA! 

Dawid Podsiadło

Wokalista, kompozytor i autor tekstów. Mając zaledwie 25 lat zdążył wygrać talent show, wydać trzy świetnie przyjęte albumy solowe i album nagrany z grupą Curly Heads. Rok 2018 kończył owacyjnie przyjętą trasą z czterema finałowymi koncertami na warszawskim Torwarze. Jako debiutant na scenie pop był nominowany do Paszportu Polityki w 2013 r., w tym roku nominację otrzymuje za stworzony z pomocą producenta Bartosza Dziedzica album „Małomiasteczkowy”, na którym z dystansem odnosi się do własnej popularności i pokoleniowego zaufania, jakim obdarzyli go młodzi słuchacze.

Krzysztof Zalewski

Kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i wokalista. Zwycięzca drugiej edycji programu „Idol” (wydał wtedy swój debiut „Pistolet”), po którym przez blisko dekadę było o Zalewskim cicho – potem nagrał trzy solowe albumy i zagrał główną rolę w filmie. Przeszedł długą drogę zanim narodził się jako twórca i wykonawca samoświadomy, gotowy na oryginalne dokonania – i zrobił to w sposób spektakularny. Słychać głosy, że rok 2018 należał do niego: utwór „Początek” stał się jednym z przebojów lata, a płyta z interpretacjami piosenek Niemena cieszyła się ogromnym uznaniem krytyków.

Jan Emil Młynarski

Kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista – ze szczególnym uwzględnieniem gry na perkusji. Studiował w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz w Drummers Collective w Nowym Jorku, jednej z najlepszych i najbardziej wymagających szkół perkusyjnych na świecie. Zdobył uznanie krytyków i publiczności nie tylko jako perkusista-wirtuoz, ale także jako współtwórca Młynarski Plays Młynarski i Jazz Band Młynarski- Masecki – projektów, które zabierają słuchaczy w muzyczne podróże do przeszłości.

Źródło informacji o muzykach: http://paszportypolityki.pl

Paszporty Polityki 2019 - kiedy rozdanie? 

Wydarzenie będzie miało miejsce już 8 stycznia 2019 roku o godz. 20.15 w Teatrze Polskim w Warszawie. Gala będzie w całości transmitowana w telewizji TVN.

Najnowsze