Pasterka - co to jest? Kiedy na nią idziemy?

i

Autor: MONKPRESS/East News Szopka

Pasterka 2020 nie odbędzie się? Pojawiła się decyzja!

2020-12-23 9:32

Wigilia 2020 bez pasterki? Święta Bożego Narodzenia w obliczu koronawirusa bez wątpienia będą inne niż wszystkie dotychczasowe. Czy pasterki nie mogą odbywać się w tym trudnym czasie, a może rząd wcale nie zakazał ich odprawiania? Pojawiła się decyzja w tej sprawie! Więcej wyjaśnień na ten temat znajdziecie poniżej.

Pasterka 2020 - obostrzenia, które będą obowiązać w okresie najbliższych świąt Bożego Narodzenia nie są do końca znane wszystkim. Wiele osób cały czas zastanawia się, jak wygląda kwestia tradycyjnej pasterki, która zawsze odbywa się o północy z 24 na 25 grudnia. Jako, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia są pełne restrykcji i przeróżnych obostrzeń wywołanych przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, wiele osób zastanawia się, czy msza Pasterska również została objęta pewnymi obostrzeniami. W tej sprawie głos zabrał między innymi doradca premiera Mateusza Morawieckiego prof. Andrzej Horban, który jest zdania, że wprowadzenie całkowitego zakazu organizacji pasterek jest absolutnie niepotrzebne. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że starsi ludzie nie zachowują dystansu w kościołach to być może będą jakieś zmiany - wywnioskował w programie Gość Wydarzeń.

Wigilia 2020 bez pasterki? Okazuje się, że rząd nie zakazał odprawiania pasterki wy tym roku, co oznacza, że mogą one się odbywać z uwzględnieniem limitu wiernych w kościołach.

Sonda
Co sądzisz o zaleceniu WHO?

Pasterka 2020 - jak będzie wyglądać? 

Pasterka 2020 w dobie koronawirusa wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego też pojawiły się ograniczające limity wiernych osób, które mogą przebywać w kościołach. Im większy kościół, tym więcej osób może uczestniczyć w mszach i nabożeństwach. 

Sylwester w domu, zamknięte stoki i hotele. Ale pasterka do białego rana. Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa, odc.175 [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE