Paraolimpiada na Google Doodle - zaskakujące szczegóły grafiki

2018-03-09 12:11
Paraolimpiada na Google Doodle - zaskakujące szczegóły grafiki
Autor: fot./screen/google.pl Paraolimpiada na Google Doodle

Graficy z Google Doodle postanowili uczcić Paraolimpijczyków, którzy właśnie zaczynają zmagania w Pjongczang. Na ESKA.pl zwracamy waszą uwagę na szczegóły specjalnego GIFa.

Paraolimpiada na Google Doodle! Graficy odpowiedzialni za tworzenie okazjonalnych obrazków wyszukiwarki Google, postanowili uczcić niepełnosprawnych sportowców, którzy będą walczyć o medale w Pjongczang. Stworzony przez Google GIF, pokazuje sporty, w których startują reprezentanci różnych krajów. Warto przyjrzeć się szczegółom widocznym w grafice.

Zimowa Paraolimpiada 2018 - TERMINARZ, STARTY POLAKÓW, DYSCYPLINY

Autor: brak danych

To nie koniec olimpijskich emocji w Pjongczang! Teraz zmagania rozpoczną paraolimpijczycy. Na ESKA.pl poznacie terminarz zawodów oraz dyscypliny, w jakich wystartują Polacy.

Co przedstawia Google Doodle?

Goodle Doodle na Paraolimpiadę 2018, przedstawia sportowców sunących po śniegu w jednym kierunku. Najbardziej zaskakujące są jednak szczegóły GIFa! Przede wszystkim, na animowanej grafice przedstawieni są reprezentanci wszystkich dyscyplin paraolimpijskich. Jakie to sport?

Paraolimpiada 2018 TRANSMISJA - gdzie oglądać starty Polaków?

Autor: brak danych

Gdzie oglądać zmagania polskich sportowców podczas Paraolimpiady 2018? Na ESKA.pl dowiecie się wszystkiego o transmisjach z Igrzysk.

Para hokej

Sportowiec z kijem hokejowym siedzi na czymś, w rodzaju sanek. To członek drużyny hokeja na siedząco. Zawodnicy poruszają się po lodzie, siedząc na specjalnym krzesełku z łyżwami.

Narciarstwo biegowe

Sportowiec obok również siedzi na sankach i także ma kij. Jest to jednak przedstawiciel paraolimpijskiej odmiany biegów narciarskich. Zawodnicy często korzystają z krzesełek z zamontowanymi nartami.

Para snowboarding

Zauważyliście sportowca na desce, z protezą nogi? To zawodnik para snowboardu. Biorą w nim udział sportowcy po amputacjach kończyn.

Curling na wózkach

Sportowiec na wózku inwalidzkim to zawodnik curlingu. Zasady w tym sporcie są takie same jak dla pełnosprawnych osób.

Narciarstwo alpejskie

Na Paraolimpijskim Google Doodle, widać też narciarzy. Jeśli się przyjrzycie, spostrzeżecie, że oboje są po amputacjach kończyn. Paraolimpijscy narciarze alpejscy, w zależności od stopnia niepełnosprawności, korzystają z różnego sprzętu.

Najnowsze