Gwiazdy

Pamiętacie Las Ketchup? Ich hit "Asereje" śpiewali wszyscy! Tak po latach wyglądają siostry, które tworzyły zespół

Loca, Pilar i Lucia Munoz to siostry, które tworzyły popularny przed dwiema dekadami zespół Las Ketchup. Dokładnie w 2002 roku ich przebój "Asereje" królował na listach przebojów, a hiszpański girlband koncertował w wielu krajach na świecie. Jak potoczyły się dalsze losy zespołu, który znamy tylko z jednej piosenki? Jak dziś wyglądają dziewczyny?

Spis treści

  1. "Asereje" zespołu Las Ketchup - wielki hit z 2002 roku 
  2. Skąd wzięła się nazwa zespołu Las Ketchup? 
  3. Afera wokół "Asereje"
  4. Jak wyglądają i czym zajmują się dzisiaj siostry z Las Ketchup? 

"Asereje" zespołu Las Ketchup - wielki hit z 2002 roku 

Las Ketchup to pochodzący z Hiszpanii zespół muzyczny, który w 2002 roku królował na wszystkich listach przebojów. Wszystko za sprawą piosenki "Asereje", który zdobył popularność nie tylko w rodzimym kraju, ale w całej Europie. Także miliony Polaków nuciły pod nosem wpadający w ucho refren utworu. Co ciekawe, nie można było go przetłumaczyć, bo jego słowa były wymyślone. Jedynie zwrotki piosenki były śpiewane w ojczystym języku piosenkarek. 

Czytaj także: Ala i Tola z Blog 27 po latach

Zespół "Las Ketchup" powstał w 2002 roku w hiszpańskiej Kordobie, a w jego skład wchodziły trzy siostry: 

  • Pilar Gabriella Muñoz,
  • Lola Sangria Muñoz,
  • Lucia Maria Muñoz. 

W teledysku do utworu dziewczyny tańczą choreografię, którą powtarzali fani na całym świecie. Do dziś na niektórych imprezach rodzinnych pojawia się "Asereje", a biesiadnicy tańczą tak, jak przed dwudziestoma laty pokazały im siostry Muñoz. 

Skąd wzięła się nazwa zespołu Las Ketchup? 

Geneza nazwy hiszpańskiego girlbandu jest dość zabawna. Dziewczęta, które śpiewały od najmłodszych lat, są córkami dość znanego hiszpańskiego muzyka Juana, znanego także jako "el Tomato". A więc jeśli ich tata występował jako "pomidor", dziewczyny postanowiły nazwać się "Las Ketchup". 

Również w 2002 roku dziewczyny wydały kolejny singiel "Kusha las payas", który nie powtórzył sukcesu słynnego "Asereje". Cztery lata później do zespołu dołączyła czwarta siostra, Rocío. W tym samym roku z piosenką „Bloody Mary” girlsband reprezentował Hiszpanię w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, zajmując 21. miejsce. 

Afera wokół "Asereje"

Wokalistki zespołu Las Ketchup, a dokładniej ich utwór "Asereje", który bił rekordy popularności, został w tamtym czasie zabroniony przez szkoły religijne w Hondurasie, w niektórych częściach Meksyku i w Peru. Same siostry natomiast zostały nazwane... satanistkami. Honduranie uznali, że sowa piosenki nawołują do bycia heterykiem. 

Choć dziewczęta tłumaczyły, że nie ma w tym ani trochę prawdy, oskarżenia wywołały niemałe zamieszanie.  

Jak wyglądają i czym zajmują się dzisiaj siostry z Las Ketchup? 

Choć lata, gdy Las Ketchup był u szczytu sławy, już minęły, zespół nadal istnieje. 

Na razie, jak wszyscy, siedzimy w domu. Nasza trasa została zawieszona, ale chcemy wrócić do koncertowania i tworzenia nowych piosenek - mówiła Lola Muñoz, w wywiadzie, którego udzieliła w czasie pandemii redakcji "Dzień Dobry TVN". 

Zespół cały czas koncertuje i prowadzi wspólne konto na Instagramie. Dzięki zamieszczanym tam zdjęciom widzimy, jak dziś wyglądają słynne siostry z Las Ketchup. Bardzo się zmieniły? Zobacz w poniższej galerii!

QUIZ dla fanów "Zbuntowanego Anioła". Ile pamiętasz z serialu?

Pytanie 1 z 7
W jednym z odcinków Ivo stracił długie włosy. Jak do tego doszło?
Zbuntowany Anioł