METAMORFOZA

Pamiętacie Bartka Wronę z Just 5? Tak teraz wygląda twórca hitu "Kolorowe sny"!

2024-05-21 11:17

JUST 5 powraca solową piosenką Bartka Wrony – wielkim hitem sprzed lat „Gdzie Nie Ma Róż”, w nowej wersji 2024 wyprodukowanej przez Sławomira Sokołowskiego i Aldonę Dąbrowską. Po raz pierwszy nagrania JUST 5 znajdą się we wszystkich serwisach streamingowych.

Spis treści

  1. Just 5 - początek kariery
  2. Just 5 powrót - nowa piosenka

Legendarny polski boysband powstał w 1997 roku. Kilka miesięcy wcześniej Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska, we wrześniu 1996 roku po obejrzeniu w poznańskiej Arenie koncertu amerykańskiego boysbandu Backstreet Boys, postanowili stworzyć polski boysband. Wiosną 1997 roku po przeprowadzonym castingu, spośród kilkuset chętnych młodych wokalistów, Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska – założyciele i producenci pierwszego polskiego boysbandu wybrali skład zespołu, w którym znaleźli się: Bartek Wrona, Shadi Atoun, Robert Kryla, Daniel Moszczyński i Grzegorz Kopala. Aldona Dąbrowska, autorka tekstów większości hitów boysbandu, wymyśliła też jego nazwę -Just 5. Sławomir Sokołowski skomponował utwory, z których pierwszym singlem Just 5 został utwór „Kolorowe Sny” z tekstem Karola Kusa. Ogromną popularność równolegle z super hitem „Kolorowe Sny” zyskał też drugi singiel – kompozycja Sławomira Sokołowskiego z tekstem Aldony Dąbrowskiej „Rozpalmy Miłość”.

Iga Świątek - tak mieszka i żyje królowa tenisa. Daleko jej do luksusu za miliony!

Jak zmienił się Bartek Wrona? Kiedyś był bożyszczem nastolatek!

Just 5 - początek kariery

Pierwszy album Just 5 – Kolorowe Sny, odniósł błyskawiczny, spektakularny sukces - w krajowym rankingu sprzedaży wszystkich – polskich i zagranicznych płyt w 1997 roku zajął drugie miejsce. Zespół Just 5 w latach 1997 – 1999 wydał trzy albumy, których łączny nakład znacznie przekroczył pół miliona egzemplarzy.

Od czerwca 1997 roku boysband zaczął z ogromnym powodzeniem koncertować. Podczas występów Just 5 pierwsze dźwięki każdego koncertu powodowały nieustającą histerię nastolatek. Na scenę leciały maskotki, kwiaty i bielizna. Chłopakom z Just 5 nieprzerwanie do końca każdego koncertu towarzyszył nieprawdopodobnie głośny pisk fanek. Na samym początku trasy koncertowej, w czerwcu 1997 r. w kilku polskich miastach Just 5 zagrali koncerty z *NSYNC. Występujący na tej samej scenie 15-letni Bartek Wrona i 16-letni Justin Timberlake byli wtedy najmłodszymi członkami boysbandów 90-tych lat. Zespół Just 5 w ciągu kilku lat zagrał ponad 500 koncertów w Polsce i za granicą. Just 5 zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. w latach 1998-2003 wiele nagród Mikrofony Popcornu i Bravo OTTO dla boysbandu i wykonywanych przez niego piosenek.

Hymn Euro 2024 - piosenka Fire o pokoju i zjednoczeniu świata! To będzie hit lata

Prestiżowy amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu Billboard zamieścił spory artykuł o producentach polskiego boysbandu - Sławomirze Sokołowskim wraz z Aldoną Dąbrowską i ich profesjonalnie przeprowadzonym castingu oraz sukcesach Just 5.

Just 5 powrót - nowa piosenka

W szczytowym momencie popularności boysbandów w Europie, podczas realizacji w Wenecji teledysku „Gdzie Nie Ma Róż”, na Placu św. Marka wstrzymano ruch turystyczny. To pozwoliło bez przeszkód nakręcić ujęcia do klipu. Tysiące turystów z całego świata uznało to za dodatkową atrakcję. Robiono zdjęcia i brano autografy od chłopaków z Just 5. Kompozycja Sławomira Sokołowskiego z tekstem Aldony Dąbrowskiej „Gdzie Nie Ma Róż” w solowym wykonaniu uwielbianego przez fanki kilkunastoletniego wówczas Bartka Wrony, obok „Kolorowych Snów” stała się największym przebojem Just 5. Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska po kilku latach od założenia pierwszego, najbardziej utytułowanego i dotąd najpopularniejszego polskiego boysbandu, zawiesili działalność JUST 5 i z powodzeniem oraz nowymi sukcesami rozpoczęli kilkuletnią solową współpracę z jego najmłodszym i jednocześnie najpopularniejszym wokalistą Bartkiem Wroną.

JUST 5 w niepełnym składzie właśnie powraca na rynek muzyczny. Zgodnie z tradycją zespołu trwa wewnętrzny castig. O doborze nowych członków JUST 5 decydują tak jak przed laty założyciele, twórcy hitów i producenci grupy Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska, przy aktywnym udziale Bartka Wrony i Roberta Kryli – członków JUST 5. Już niebawem poznamy nowych członków legendarnej grupy JUST 5.