Oscary - piosenki, które dostały złotą statuetkę. Niektóre będą dla ciebie zaskoczeniem!

2021-04-21 15:39 Adrian Rybak
Oscary - statuetka
Autor: libreshot.com, CC0 Public Domain

Oscary 2021 już za kilka dni. O złotą statuetkę walczą nie tylko filmy, reżyserzy, scenarzyści czy aktorzy. W tę wyjątkową noc zostanie nagrodzona również któraś z piosenek, którą można było usłyszeć w soundtracku filmu wydanego w ciągu ostatniego roku. W przeszłości nagrodę dostało już wiele znanych piosenek. O niektórych możesz nawet nie wiedzieć.

Oscary to najważniejsze nagrody filmowe na świecie. O złotej statuetce marzy każda osoba pracująca w branży. Szanse mają także muzycy, którzy tworzą piosenki do produkcji kinowych. Te najlepsze dostają wymarzoną nagrodę. Niektóre piosenki nagrodzone Oscarem kojarzą wszyscy - Shallow Lady Gagi i Bradleya Coopera z filmu Narodziny gwiazdy, My Heart Will Go On Celine Dion z Titanica czy Skyfall Adele z produkcji o takiej samej nazwie. Wszystkie te trzy piosenki znalazły się w kinowych ścieżkach dźwiękowych, a dodatkowo odniosły piorunujące sukcesy na świecie. Znają je praktycznie wszyscy. Są jednak także popularne piosenki, które także dostały złotego rycerza, a wiele osób o tym nie wie. Niektórzy mogą być naprawdę zaskoczeni. Podajemy kilka przykładów światowych przebojów nagrodzonych Oscarem. Wiedziałeś o tym?

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu

Eminem - Love Yourself

Love Yourself Eminema to jedna z najpopularniejszych piosenek na świecie. Przez wielu uważana jest za doskonały przykład hip-hopu. Od niej też zaczęła się jego wielka sława. Piosenka znalazła się w ścieżce dźwiękowej filmu 8. Mila. W 2003 utwór został nagrodzony Oscarem, tym samym będąc pierwszą hip-hopową piosenką nagrodzoną tą prestiżową statuetką.

A.R. Rahman, The Pussycat Dolls - Jai Ho 

Jai Ho to piosenka stworzona na potrzeby filmu Slumdog. Milioner z ulicy. W 2009 roku została nagrodzona Oscarem, ale statuetkę dostał A.R. Rahman. Powodem jest fakt, że popularna wersja z The Pussycat Dolls nie znajduje się w filmie. Została nakręcona później. Mimo wszystko oscarowy utwór, choć w innej wersji, był hitem na całym świecie.

Idina Menzel - Let It Go

Let It Go to piosenka z filmu animowanego Kraina Lodu. W Polsce jest znana jako Mam tę moc. Wykonuje ją Katarzyna Łaska. Oryginalną wersję po angielsku zaśpiewała jednak Idina Menzel, która w 2014 roku zdobyła słynną nagrodę. 

Najnowsze