Orły 2024

Orły 2024 - gwiazdy na czerwonym dywanie. Te kreacje skradły całe show

2024-03-06 8:50

4 marca 2024 roku odbyła się 26. gala Polskich Nagród Filmowych. Na ceremonii wręczenia statuetek nie zabrakło największych gwiazd polskiego kina. Aktorki i aktorzy brylowali na czerwonym dywanie, a ich kreacje skradły całe show! Zobacz jak wyglądały gwiazdy, w tym szczególnym dla polskiej kinematografii dniu.

Najwybitniejsi twórcy ze świata polskiej kinematografii zebrali się w Teatrze Polskim w Warszawie, by wyłonić laureatów statuetek Orły 2024. Ceremonia odbyła się 4 marca 2024 roku. Na czerwonym dywanie zaprezentowały się największe gwiazdy polskiego kina. Nie zabrakło szyku i elegancji, ale niektóre gwiazdy, po prostu skradły całe show. Zobacz jak prezentowali się aktorzy i aktorki podczas gali Orły 2024.

Orły 2024 - kiedy odbywa się gala? Gdzie i jak oglądać transmisję z rozdania nagród?

Orły 2024 - te gwiazdy zachwyciły swoimi kreacjami

Tegoroczna ceremonia rozpoczęła się dosyć nietypowo. Dariusz Jabłoński przemówił ze sceny i ogłosił, że swoje urodziny obchodzi Jan Holoubek: „Nasz znakomity reżyser ma dzisiaj urodziny Janek Holoubek. Jeżeli ktoś chce śpiewać ‚sto lat’, to proszę bardzo! Proszę się nie krępować”. Po chwili cała sala wypełniła się donośnym śpiewem, a Jan Holoubek powstał, by podziękować publiczności za tak spektakularne urodziny.

ORŁY 2024 - nominacje ogłoszone! Kiedy i gdzie odbędzie się gala rozdania nagród?

Nie tylko wybitny reżyser dał o sobie znać tego dnia. Wiele gwiazd zachwyciło swoimi przepięknymi kreacjami. Maja Ostaszewska zaprezentowała się w czarnej sukni, która lśniła w świetle reflektorów niczym diament. Magdalena Cielecka postawiła na szykowną, srebrną suknię z głębokim dekoltem. Sandra Drzymalska zrobiła furorę swoim klasycznym, ale niezwykle eleganckim garniturem z falbaną imitującą żabot. Prawdziwe show skradła jednak Danuta Stenka, która nie bała się pokazać w odważnej kreacji. Gwiazda miała na sobie cekinową, soczyście czerwoną suknię z szerokimi rękawami, natomiast Agnieszka Grochowska zachwyciła czarną, długą suknią z głębokim wycięciem z przodu. Nie da się ukryć, że to pierwsze w tym roku, tak ważne wydarzenie w kraju. Nie bez powodu galę Orłów nazywa się „polskimi Oscarami”.

Maja Ostaszewska Orły 2024

i

Autor: Instagram - @pnf_orly

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane jako konkurs od 1999 roku przez Niezależną Fundację Filmową. Ośmiuset członków Polskiej Akademii Filmowej wyłoniło 86 filmów fabularnych i dokumentalnych, które powalczą o statuetkę Orłów 2024.

Ewa Kasprzyk o roli w "Chłopach". Powiedziała o kreacji na Oscary!