Opole PREMIERY 2022 - o której godzinie premiery na Festiwalu w Opolu? [GODZINA]

i

Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS Opole PREMIERY 2022 - o której godzinie premiery na Festiwalu w Opolu? [GODZINA]

Opole PREMIERY 2022 - o której godzinie premiery na Festiwalu w Opolu? [GODZINA]

2022-06-14 13:43

Opole 2022 ze względu na walczących uczestników wzbudza duże emocje! Przed nami jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, na którym rozdane zostaną nagrody w kilku kategoriach. Ogromnie ważna to ta wręczana podczas Konkursu Premiery. Kto wystąpi? Kto walczy o statuetkę? O której godzinie start walki? Przekonajcie się sprawdzając garść szczegółów w jednym miejscu.

Spis treści

 1. Opole 2022 PREMIERY - kto wystąpi?
 2. Opole 2022 PREMIERY - kiedy jest? [GODZINA]

Opole PREMIERY 2022 - o której godzinie premiery na Festiwalu w Opolu? Osoby, które wiedzą, że to jeden z najważniejszych momentów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej na pewno go nie przegapią. Na scenie pojawią się artyści, którzy nie dość, że przebrnęli przez eliminacje to na dodatek chcą zaprezentować utwory, które mają szansę stać się hitami. W ubiegłym roku zwycięzcą Premier została Natalia Zastępa, która otrzymała nagrodę jury i statuetkę za muzykę w utworze Wiesz jak jest. Nagrodę za słowa do piosenki zgarnęła Kasia Moś. Natomiast najważniejszy laur, bo ten od publiczności należał się Krystianowi Ochmanowi. Zwyciężył za utwór Prometeusz z debiutanckiej płyty. 

Festiwal Opole 2022 - kiedy i kto wystąpi? [DATA, GWIAZDY, PROGRAM, BILETY]

Kaja Gniecioszek - wyjątkowa wersja piosenki "Głowa do góry"

Opole 2022 PREMIERY - kto wystąpi?

W konkursie Premiery podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu weźmie udział między innymi Karolina Lizer, która próbowała swoich szans w preselekcjach do Eurowizji. O zwycięstwo walczy także Wojtek Cugowski, czyli syn legendy polskiej sceny, Krzysztofa Cugowskiego. Kto jeszcze? Oto pełna lista wykonawców:

 1. NATALIA ZASTĘPA
 2. SONIA MASELIK - Tylko tu
 3. FILIP LATO - Lepiej mieć
 4. STANISŁAWA CELIŃSKA - Przytul
 5. MARIEN - Sama
 6. WOJTEK CUGOWSKI - Znowu będziemy się śmiać
 7. CHEMIA - Jednak jesteś
 8. ANKA - Z każdą chwilą złą
 9. BARTAS SZYMONIAK - Kochać naprawdę
 10. KAROLINA LIZER - Czysta woda
 11. SABINA SZEWCZYK - Arkadia

Opole 2022 PREMIERY - kiedy jest? [GODZINA]

Konkurs Premiery w Opolu 2022 odbędzie się nieco wcześniej niż Debiuty. Wszystko już 18 czerwca 2022 i zgodnie z rozpiską od godziny 20:15.