Opole 2024

i

Autor: AKPA Opole 2024 poznaliśmy pierwsze nazwiska gwiazd

Festiwal Piosenki

Opole 2024 – kto wystąpi? Poznaliśmy pierwsze nazwiska. "Opole wraca do korzeni"

2024-04-20 9:05

W ubiegłym roku Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu obchodził okrągłe, 60. urodziny. Właśnie poznaliśmy nazwisko nowego reżysera tegorocznego festiwalu, który ma odbyć się na przełomie maja i czerwca. Poznaliśmy także pierwsze nazwiska gwiazd, które uświetnią tegoroczną edycję festiwalu. Kto wystąpi w tym roku?

Ostatnimi czasy przez Telewizję Polską przeszła istna fala zmian. Z pracą pożegnało się wielu czołowych dziennikarzy i prezenterów. Zmiany dotknęły również najsłynniejszy polski festiwal, który od 60 lat gości w Opolu. Nie było tajemnicą, iż od wielu lat zainteresowanie wydarzeniem malało, a wystąpienia na opolskiej scenie odmawiało co raz to liczniejsze grono artystów. Wszystko wskazuje na to, iż w tym roku Festiwal w Opolu odzyska dawny blask.

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

"Opole wraca do korzeni"

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca, a publiczny nadawca ogłosił właśnie nabór do koncertów "Debiutów" i "Premier", które są nieodłącznymi elementami festiwalu. Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji został Wojciech Iwański, który jest dobrze znany w branży. Iwański pracował już w TVP jako reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Obecnie jest reżyserem programu "Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami", a wcześniej pracował przy produkcjach takich show jak "Mam talent" i "X Factor". Jak podkreślił, w tym roku:

Opole będzie znów festiwalem piosenki, a nie tańca jak w ostatnich latach. Orkiestra zasiądzie na scenie, co da jej kontakt z publicznością. Będzie to miało spore znaczenie dla odbioru festiwalu - zapewnił Iwański.

Opole 2024 – kto wystąpi? Poznaliśmy pierwsze nazwiska

Tegoroczny festiwal rozpocznie się koncertem "Premier", do którego można się zgłaszać do 14 kwietnia. Według doniesień jednym z uczestników koncertu ma być zwycięzca 14. edycji talent show "The Voice of Poland" - Jan Góra. Również tego dnia na opolskiej scenie swoje 50-lecie debiutu w Opolu obchodzić będzie pochodzący z Opolszczyzny wybitny artysta - Michał Bajor. Pierwszy dzień festiwalu to także koncert "Debiutów", który według zapewnień dyrektora artystycznego będzie inny niż dotychczas.

"Będzie to koncert symfoniczny z udziałem orkiestry Polskiego Radia i orkiestry Adama Sztaby" - powiedział.

Wojciech Iwański zdradził również plan ostatniego dnia 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu:

W niedzielę planujemy koncert poświęcony twórczości wybitnego autora tekstów Janusza Kondratowicza z udziałem wielu gwiazd, głównie młodszego pokolenia. Wszyscy artyści zasiądą przy stolikach na scenie - ujawnia Iwańśki.