Gwiazdy

Opole 2024 - kim są uczestnicy Debiutów? Oto najważniejsze informacje o początkujących artystach

2024-05-29 15:52

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu uważany jest za największe święto polskiej muzyki. Jednym z konkursów w ramach wydarzenia są Debiuty. To tam zaczynało wiele wielkich gwiazd. W tym roku kolejni początkujący wokaliści zawalczą o uznanie widzów i jurorów. Kto to będzie? Co o nich wiadomo? Oto uczestniczy Debiutów 2024.

Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu to coroczny konkurs, w którym początkujący wokaliści prezentują swoje talenty z nadzieją na docenienie przez jurorów i widzów przed telewizorami. Wydarzenie to w swojej historii wypromowało prawdziwe gwiazdy. Zaczynali tam między innymi Justyna Steczkowska, Katarzyna Skrzynecka, Kaja Paschalska, Natalia Sikora i Daria Zawiałow. W tamtym roku widzowie wybrali Jana Majewskiego, a jurorzy grupę Felivers. W tym roku najlepszych debiutantów poznamy w czasie pierwszego dnia festiwalu, czyli 31 maja. Kto zaprezentuje się w opolskim amfiteatrze?

Opole 2024 - prowadzący. Kim są gospodarcze tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej?

Opole 2024 - uczestnicy Debiutów

Klaudia Marzec

Studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Zwyciężczyni XI edycji festiwalu „Serca Bicie” im. Andrzeja Zauchy.

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Zalia

Szkoliła się na studiach muzycznych w Londynie. Spotify wyróżnił ją billboardem na Times Square w Nowym Jorku. Grała na najważniejszych polskich festiwalach - Openerze, Orange Warsaw Festival czy na Męskim Graniu.

Lou Lou Safran

Zaczynała jako aktorka. Można ją znać z z amerykańskiego horroru "Annabelle: Narodziny Zła". W 2024 roku postanowiła pokazać swój talent muzyczny i wydała singiel "Aquarius".

Norbert Wronka

W 2022 roku był jednym z faworytów programu The Voice of Poland. Ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Potrafi również grać na saksofonie i puzonie. 

Iga Kozacka

Jest weteranką programów rozrywkowych. Swój wokalny talent prezentowała m.in. w The Voice of Poland oraz w Szansie na sukces. Laureatka Grand Prix Festiwalu im. Kaliny Jędrusik.

Wojtek Stefanowski

Solista chóru w Narodowym Forum Muzyki. Razem z grupą grał koncerty między innymi w Japonii, Czechach, Austrii i Słowacji. Były uczestnik The Voice of Poland.

Natalia Muianga

Uczestniczka programów Mam Talent i The Voice of Poland. Wykonawczyni piosenki z czołówki reality show Big Brother. Jej ojcem jest Joel Perdo Muianga, którego można znać z teledysku do piosenki "Makumba" zespołu Big Cyc.

Dominika Dobrosielska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zwyciężczyni Szansy na sukces.

Lina

Tak naprawdę nazywa się Karolina Jarzyńska. Tworzy muzykę pop z elementami elektroniki. Wygrała Opolskie Eliminacje do Debiutów.

Alan Cymbalista

Jest nastoletnim tenorem. Zwyciężył ostatnią edycję Szansy na sukces.