OneRepublic

i

Autor: Nick Walker / Universal Music Polska OneRepublic wracają z nowym singlem.

Nowość

OneRepublic z singlem „Hurt” na ostatniej prostej przed premierą albumu

2024-07-07 13:28

Nominowany do nagrody Grammy zespół OneRepublic udostępnił premierowy singiel „Hurt”. Piosenka znajdzie się na wyczekiwanym przez fanów nadchodzącym albumie „Artificial Paradise”. Wydawnictwo można zamawiać w przedsprzedaży. Jego premierę wyznaczono na 12 lipca.

Nowy album OneRepublic ukaże się niedługo po premierze nagranego z Davidem Guettą hitu „I Don’t Want To Wait”, który od chwili premiery na samym Spotify zgromadził blisko 170 mln streamów na całym świecie i jest obecnie taneczno-elektronicznym numerem jeden w amerykańskich rozgłośniach. Grupa podzieliła się ze światem także singlem „Nobody (from Kaiju No. 8)”, który pojawił się w napisach końcowych znakomicie przyjętego serialu anime „Kaiju No. 8”. Zespół połączył niedawno siły z włoską formacją Meduza i niemiecką artystką Leony, nagrywając „Fire”, oficjalną piosenkę UEFA EURO 2024. Grupa pojawi się na ceremonii zamknięcia turnieju w Berlinie, by wykonać ten utwór na żywo.

Coldplay ustanawia nowe standardy. Nowa płyta zrobiona z przetworzonych butelek

Taylor Swift V IA | Maks on air

OneRepublic - o zespole

Na czele nominowanej do Grammy grupy OneRepublic stoi autor piosenek i wokalista Ryan Tedder, a w skład zespołu wchodzą także gitarzyści Zach Filkins i Drew Brown, klawiszowiec Brian Willett, basista i wiolonczelista Brent Kutzle oraz perkusista Eddie Fisher. Grupa zadebiutowała wydanym w 2007 r. albumem „Dreaming Out Loud”. Na krążku znalazł się wielki hit „Apologize”, który rozszedł się w nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy. „Waking Up”, czyli drugi krążek w dorobku OneRepublic, przyniósł kolejne przeboje – „All the Rights Moves”, „Secrets” i „Good Life”. W 2013 r. zespół wydał platynowy album „Native”, który promował singiel ze szczytu amerykańskiej listy przebojów „Counting Stars” (41 mln sprzedanych egzemplarzy).

Czwarte długogrające dzieło formacji – „Oh My My” – miało premierę w 2016 r. Ostatni album studyjny OneRepublic, „Human”, ukazał się 27 sierpnia 2021 r. To właśnie z niego pochodzą single „Somebody”, „Run”, „Somebody To Love”, „Wanted”, „Didn’t I”, „Better Days” i „Rescue Me”. Wiosną ubiegłego roku zespół zaprezentował „Runaway” – następcę wielkiego przeboju „I Ain’t Worried”, który znalazł się na soundtracku do filmu „Top Gun: Maverick” i zgromadził już ponad 3 mld streamów.

Listen on Spreaker.