Coldplay

i

Autor: Universal Music Polska Coldplay wydaje nowy album.

Gwiazdy

Coldplay ustanawia nowe standardy. Nowa płyta zrobiona z przetworzonych butelek

2024-06-19 14:35

Słynąca z innowacji i dbałości o środowisko grupa Coldplay ogłosiła właśnie nowy album zatytułowany "Moon Music". Płyta, która ukaże się 4 października, wykonana będzie z plastiku pochodzącego z recyklingu. Pierwszy singiel, "feelslikeimfallinginlove", poznamy już w najbliższy piątek, 21 czerwca. Coldplay premierowo wykonał utwór podczas wyprzedanego koncertu na stadionie Puskás w Budapeszcie.

Wraz z przełomowymi działaniami Coldplay w zakresie zrównoważonej produkcji i transportu podczas ich obecnej trasy koncertowej – która do tej pory wygenerowała 59% mniej emisji CO2 niż ich poprzednia trasa stadionowa – zespół dołożył wszelkich starań, aby fizyczne wydanie "Moon Music" było jak najbardziej ekologiczne. W ten sposób, grupa przygotowała pierwszy na świecie album w formacie 140g EcoRecord rPET LP. Każdy z egzemplarzy zawiera materiał z 9 przetworzonych plastikowych butelek PET odzyskanych z odpadów pokonsumenckich. Zapobiegnie to produkcji ponad 25 ton metrycznych nowego plastiku i zapewni 85% redukcję emisji CO2 w porównaniu z procesem produkcji tradycyjnego 140-gramowego winylu. Ponadto, muzycy współpracowali z wieloletnimi partnerami The Ocean Cleanup, aby stworzyć nowy format: Notebook Edition EcoRecord rPET LP. Tworząc rPET dla tego wydawnictwa wykorzystano 70% plastiku rzecznego, wyłowionego przez The Ocean Cleanup z Rio Las Vacas w Gwatemali, co zapobiegło dotarciu plastiku do Zatoki Honduraskiej i Oceanu Atlantyckiego.

Taylor Swift emisja z odrzutowca | PORANEK ROCK

Przełomowa płyta

Edycja CD "Moon Music" to pierwsza na świecie płyta kompaktowa EcoCD, stworzona w 90% z poliwęglanu pochodzącego z recyklingu, również pozyskanego z odpadów pokonsumenckich. Zapewni to co najmniej 78% redukcję emisji CO2 i pozwoli uniknąć produkcji ponad pięciu ton metrycznych nowego plastiku. W celu zmniejszenia ilości odpadów, pierwsza edycja "Moon Music" (zarówno EcoRecord rPET LP, jak i EcoCD) będzie ściśle limitowana i wyprodukowana w wyższej specyfikacji niż jakiekolwiek przyszłe edycje. Wszystkie produkty z pierwszej edycji EcoRecord rPET LP będą numerowane. 

Poprzedni album

"Moon Music" to pierwszy album Coldplay od czasu "Music Of The Spheres" z 2021 roku, z którego pochodził przebój "My Universe" nagrany z BTS. Płyta, nominowana do Grammy, zgromadził już ponad cztery miliardy streamów.