Sara James

i

Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Od tych krajów dostaliśmy najmniej punktów! Na czyje wsparcie nie mogła liczyć Sara James?

2021-12-20 12:02

Finał Eurowizji Junior 2021 już za nami. Reprezentująca Polskę Sara James zajęła drugie miejsce. Wokalistka przegrała z Maleną zaledwie sześcioma punktami. Które kraje dały Polsce najmniej punktów? Nie tylko Armenia przyznała nam 1 punkt. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące głosowania jurorów znajdziecie już teraz w jednym miejscu.

Eurowizja Junior 2021 to wydarzenie, który jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie budzić wiele emocji. 19 grudnia odbył się wielki finał konkursu, w którym polska reprezentantka Sara James zajęła rewelacyjne drugie miejsce. Od gwiazdy jedynie lepsza okazała się Malena - 14-letnia reprezentantka Armenii, która była wymieniana jako jedna z faworytek do zwycięstwa tuż po tym, jak wypuściła swoją eurowizyjną propozycję Qami Qami. Różnica punktów była bardzo niewielka. Malena wygrała, zdobywając ich zaledwie o sześć więcej od Sary. Co ciekawe, polska reprezentantka była lepsza od rywalki w głosowaniu jurorów, gromadząc na swoim koncie dokładnie 116 punktów. Pozycję niżej znalazła się właśnie Malena, natomiast na szczycie rankingu uplasował się reprezentant Francji - Enzo. Które kraje okazały najmniej wsparcia Sarze James? Poniżej znajdziecie pełną listę uczestników, którzy przyznali Polsce pięć lub mniej punktów. Wśród nich nie zabrakło Armenii, co spotkało się z bardzo negatywnym odbiorem ze strony eurowizyjnych fanów.

Sonda
Czy jesteś zadowolona/ny z tego, kto wygrał Eurowizję Junior 2021?

Eurowizja Junior 2021 - te kraje dały nam najmniej punktów!

Które kraje oceniły nas najgorzej? Choć Sara James zachwyciła europejską publiczność i ostatecznie zajęła drugie miejsce, nie wszyscy przydzielili jej wysokie noty. Szczególnie zaskakujące było to, w jaki sposób występ naszej jurorki oceniło ormiańskie jury. Gwiazda otrzymała od Armenii zaledwie jeden punkt, podczas gdy polskie jury dało Malenie najwyższą z możliwych not. Poniżej znajdziecie listę krajów, które okazały Polsce najmniejsze wsparcie.

  • Gruzja - 4 punkty
  • Rosja - 1 punkt
  • Armenia - 1 punkt
  • Kazachstan - 5 punktów
  • Albania - 4 punkty
  • Francja - 2 punkty
  • Azerbejdżan - 3 punkty
  • Macedonia - 5 punktów
Sara James o Eurowizji Junior 2021. W kim widzi największe zagrożenie?