Kasia Skrzynecka Edyta Górniak

i

Autor: AKPA

O tym fakcie z życia Skrzyneckiej wie mało kto. Przed laty pokonała Edytę Górniak. To wielkie wyróżnienie!

2024-02-03 20:32

Katarzyna Skrzynecka kojarzy się nam dziś przede wszystkim z karierą aktorską. Przed laty stawiała jednak w głównej mierze na muzykę. Mało kto wie o tym, że w 1990 roku początkująca wokalistka i aktorka pokonała debiutującą w tym samym czasie Edytę Górniak. To wielkie wyróżnienie, za sprawą którego zapisała się na kartach historii polskiej muzyki.

Katarzyna Skrzynecka pokonała Edytę Górniak. O tym fakcie z życia aktorki i wokalistki wie niewiele osób, a bez wątpienia jest to jej wielki sukces. Ceniona przez polskich widzów gwiazda ekranu zdecydowała się na powrót do programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie zmierzy się z pozostałymi zwycięzcami i finalistami formatu. Dwudziesta, jubileuszowa edycja "TTBZ" nie bez powodu odbywać się będzie pod hasłem "Najlepsi". Dla Katarzyny Skrzyneckiej jest to o tyle wyjątkowe, że jako jedna z niewielu miała szansę przekonać się, co to znaczy być zarówno uczestniczką, jak i jurorką. Dodatkowo, udział w show pozwala jej na pokazanie całego wachlarza umiejętności -  zarówno aktorskich, jak i wokalnych. Nie wszyscy pamiętają o tym, że Katarzyna Skrzynecka zaczynała w mediach przede wszystkim jako piosenkarka. W chwili debiutu pokonała nawet samą Edytę Górniak!

ramówka polsatu Katarzyna Skrzynecka Wywiad Eska

Katarzyna Skrzynecka pokonała Edytę Górniak

To był 1990 rok. Podczas konkursu "Debiuty" na festiwalu w Opolu zmierzyły się dwie początkujące gwiazdy polskiego show-biznesu - Katarzyna Skrzynecka i Edyta Górniak. Nagrodę im. Anny Jantar zdobyła ta pierwsza.

To była bardzo fajna ekipa w roku mojego debiutu. Wtedy byłam świeżo przyjętą na uczelnię, początkującą studentką szkoły teatralnej, zaraz po maturze. Debiutowałam w Opolu jako wokalistka, ponieważ równocześnie studiowałam też wydział wokalistyki. W tym roku mojego debiutu, w 1990, również w koncercie debiutów śpiewała Edyta Górniak i zespół Raz, Dwa, Trzy, więc przynajmniej część z tej ekipy, która wtedy zadebiutowała, pozostała przez wiele lat na scenie - powiedziała.

Dopytana o to, czy spodziewała się wówczas, obserwując Górniak za kulisami, że jej kariera wokalna nabierze takiego rozpędu, dodała:

Myśmy byli wtedy grupą bardzo młodych ludzi, stremowanych, pełnych wspaniałych nadziei na swoją pracę muzyczną na scenie. Myślę, że nikt wtedy o tym nie myślał, czy ktoś z nas zrobi jakąś karierę - wiekszą czy mniejszą. Każdy z nas starał się wystąpić najlepiej, jak potrafi. 

Wiedzieliście o tym?