O tych portalach wszyscy już zapomnieli. Miałeś nk, fotke lub photobloga?

2020-08-04 12:22
O tych portalach wszyscy już zapomnieli. Miałeś nk, fotke lub photobloga?
Autor: Screen z YouTube/szopa1231 i NK

Pamiętasz te czasy kiedy pisało się wiadomości na nk, publikowało się zdjęcia na fotce lub robiło się wpisy na photoblogu? Jeśli tak, to z pewnością miło wspominasz tamte beztroskie chwile. Co obecnie dzieje się z tymi portalami? Czy jeszcze istnieją? Szczegóły zdradzamy na ESKA.pl.

Kiedyś to było! Komunikator Gadu-Gadu, konto na fotce, wiadomości na nk (dawniej nasza-klasa) lub umieszczanie wpisów na photoblogu. Beztroskie lata i chwile, które powiązane są tamtymi czasami, z pewnością zostaną w pamięci niejednej osoby na bardzo długo. Obecnie w sieci zdecydowanie rządzi Facebook, Instagram, TikTok oraz Snapchat. To właśnie te serwisy i aplikacje wyznaczają najnowsze trendy oraz są mocno na topie. Dawniej podobnie było z nk, fotką i photoblogiem. Serwis społecznościowy nk, dawniej w sieci figurował pod nazwą nasza-klasa. Został uruchomiony dokładnie 11 listopada 2006 roku, a od 2015 kontroluje go niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Pierwotnym założeniem serwisu, było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienia z nimi kontaktu. Na nk można było wysyłać wiadomości, publikować i komentować zdjęcia, a nawet tworzyć klasy i dodawać do nich uczniów. Serwis nk.pl nadal istnieje i co ciekawe, nabrał charakteru wielopoziomowej platformy przeznaczonej do komunikacji dla polskich internautów. Co z fotką i photoblogiem? Zdradzamy wam pod sondą.

Zobacz: Pamiętasz kultowe Gadu-Gadu? Komunikator wraca na rynek z nowościami

Fotka, nk, photoblog - czy strony istnieją?

Serwis nk wciąż jest dostępny w internecie. Co w takim razie z fotką i photoblogiem? Te strony również nadal istnieją, jednak mocno zmienił się ich wygląd oraz funkcje. Polski serwis społecznościowy fotka, został uruchomiony 14 lutego 2001 roku. Pierwotnie strona była inspirowana zagranicznym portalem HotOrNot.com. Z czasem nabrała jednak charakteru i z dnia na dzień logowało się do niej coraz więcej użytkowników. Na fotce można było publikować zdjęcia, komentować je, sprawdzać kto ile razy odwiedzał nasz profil. Ponadto można było dodawać znajomych oraz ustawiać ich w kolejności jakiej nam się podobało. Serwis wciąż dostępny jest w internecie na stronie fotka.com, jednak zdecydowanie bardziej przypomina teraz aplikację do randkowania.

Co z photoblogiem? Otóż strona nadal istnieje. W 2008-2009 roku, photoblog był jednym z najpopularniejszych serwisów w internecie. Służy wciąż do prezentowania swojej osoby, jednak zamiast tradycyjnego profilu, zarejestrowany użytkownik może wykreować własny wizerunek poprzez stworzenie bloga, w którym rolę główną odgrywają zdjęcia.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!
Najnowsze