O której zjeść śniadanie Wielkanocne 2021? Czy można wybrać godzinę?

2021-04-04 10:43 jj
O której zjeść śniadanie Wielkanocne 2021? Czy można wybrać godzinę?
Autor: canva.com O której zjeść śniadanie Wielkanocne 2021? Czy można wybrać godzinę?

Wielkanoc 2021 to wyjątkowe święta, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższej rodziny. Obchody zaczynamy już od Wielkiej Soboty, kiedy to idziemy z rodziną i przyjaciółmi poświęcić pokarmy w koszyczku do kościoła. Wiele osób jednak zastanawia się, o której godzinie zjeść śniadanie wielkanocne. Czy trzeba czekać na jakiś znak jak w przypadku Bożego Narodzenia, czy jednak można wybrać sobie godzinę.

O której zjeść śniadanie Wielkanocne 2021? Wielkanoc w tym roku obchodzimy 4 kwietnia. Niedziela wielkanocna rozpoczyna się już w sobotę po zapadnięciu zmroku. Rozpoczyna ją Wigilia Paschalna, podczas której zapala się paschał czyli wielką woskową świecę symbolizującą zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest to także ostatni dzień Triduum Paschalnego. W Wielką Sobotę najczęściej z rodziną i przyjaciółmi chodzimy do kościoła, aby ksiądz mógł poświęcić pokarmy, które znajdują się w naszym koszyczku. 

Czy do koszyczka wielkanocnego można włożyć pizzę? Sprawdź, co musi się tam znaleźć!

Eska XD #019 - życie jak w serialu

O której zjeść śniadanie Wielkanocne 2021?

Wiele osób zastanawia się, czy jest jakaś konkretna godzina, o której możemy usiąść wraz z rodziną do śniadania wielkanocnego. Wiele osób uważa, że należy to uczynić zaraz po porannej mszy świętej. Jednak większość z nas wstaje w świąteczną niedzielę około godziny 8:00, aby przygotować śniadanie, a następnie około 9:00 wraz z rodziną siada do stołu. 

Najnowsze