Nowości Muzyczne 2020: Zuza Jabłońska debiutuje albumem Psycho

Nowości Muzyczne 2020: Zuza Jabłońska debiutuje albumem Psycho
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Nowości Muzyczne 2020: Zuza Jabłońska debiutuje albumem Psycho

Psycho - debiutancka płyta Zuzy Jabłońskiej od 16 października 2020 dostępna jest w serwisach cyfrowych oraz sklepach muzycznych. Na albumie znalazły się takie single jak: Powiedz mi to w twarz, Spacer na linie, Wisła, Ty tylko chcesz, Liczę dni, czy Duch. Na album zostali zaproszeni wyjątkowi goście: Jan-rapowanie, Sarius, Siles, Czesław Śpiewa czy Kuba Karaś z zespołu The Dumplings.

Spis treści

  1. Zuza Jabłońska - kim jest?

Zuza Jabłońska - płyta Psycho to jeden z najbardziej składnych krążków tego roku. To materiał, który od pierwszej do ostatniej piosenki trzyma w napięciu. Krążek na CD pojawił się w wersji standard (12 utworów) oraz deluxe (16 utworów), która zawiera zupełnie inną okładkę, 4 dodatkowe utwory, piękne książkowe wydanie rozszerzone o niepublikowane zdjęcia, rękopisy i rysunki artystki oraz specjalnie przygotowane naklejki.

Zuza Jabłońska w Domowym Graniu. Tymi wykonaniami zrobiła niespodziankę fanom!

Zuza Jabłońska - kim jest?

Zuza Jabłońska, to jedna z najciekawszych młodych artystek, która świetnie funkcjonuje na granicy mainstreamu i alternatywy. Dała się poznać jako najbardziej dojrzała uczestniczka The Voice Kids, a jej charakterystyczna barwa głosu i nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprowadziły ją do finału. W każdym kolejnym utworze artystka pokazuje inną odsłonę, jednak przy zachowaniu podobnej ekspresji oraz estetyki. W swoich tekstach porusza bardzo ważne problemy społeczne. 13 kwietnia 2018 ukazał się debiutancki utwór Sami. 6 października 2018 roku wydała singiel Powiedz mi to w twarz, który nagrała z Janem-rapowanie i Silesem. Piosenka była głośnym sprzeciwem wokalistki wobec problemów z komunikacją międzyludzką oraz zjawiska hejtowania w internecie. Singiel był nominowany do Fryderyków oraz uzyskał status platynowej płyty.

5 kwietnia 2019 wydała singiel Spacer po linie, a w sierpniu z tym utworem wystąpiła podczas 53. Top of the Top Sopot Festival w koncercie Young Choice Awards. 30 października 2019 roku ukazał się singiel Wisła, przy którym Zuza kolejny raz zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, bo klip poruszał tematy odmienności oraz tolerancji.

4 lutego 2020 roku ukazał się utwór Znasz mnie lepiej, a w klipie można zobaczyć jak artystka radzi sobie z wszechobecnym hejtem. 10 marca 2020 roku wyszedł jej singiel Ty tylko chcesz z Kubą Karasiem z The Dumplings, a 29 kwietnia ujrzał światło dziennie utwór Liczę dni. 28 sierpnia 2020 roku miał premierę utwór Wierna, odważna i prawa do filmu Mulan. 24 września ukazał się singiel Duch z gościnnym udziałem Sariusa. Długo oczekiwany debiutancki album Zuzy Jabłońskiej pt. Psycho ukazał się 16 października 2020 roku.

Najnowsze