Nowości muzyczne 2016: Co wiadomo o nowej płycie Moniki Brodki?

2015-12-30 13:15
Nowości muzyczne 2016: Co wiadomo o nowej płycie Moniki Brodki?
Autor: Fot. WBF Płyta Moniki Brodki ukaże się w 2016 roku

Nowości muzyczne 2016: co wiadomo o nowej płycie Moniki Brodki? W święta artystka poinformowała fanów, że zakończyła prace nad krążkiem. Specjalnie dla Was sprawdzamy, co do tej pory wiemy o albumie Moniki Brodki, który swoją premierę będzie miał w 2016 roku.

Nowości muzyczne 2016: co wiadomo o nowej płycie Moniki Brodki? Dotychczas wiedzieliśmy tylko tyle, że prace nad nowym krążkiem są zakończone. Tą wiadomością Monika Brodka podzieliła się ze swoimi fanami dokładnie 24 grudnia, czym sprawiła wspaniały prezent swoim słuchaczom, którzy na nowy album artystki czekają od 2010 roku. To wtedy ukazało się trzecie studyjne wydawnictwo Brodki zatytułowane Granda.

Nowości muzyczne 2016: Monika Brodka - co wiemy o nowej płycie?

Monika Brodka więcej szczegółów dotyczących płyty zdradziła podczas wywiadu w portalu Red Bul. Opowiedziała w nim skąd czerpała inspiracje, gdzie nagrywała muzykę na nową płytę i czego możemy spodziewać się po nowym krążku.

  • Muzyka na nową płytę została nagrana w Los Angeles, gdzie Monika Brodka przebywała na początku roku.
  • W LA wokalistka poznała producenta, z którym rozpoczęła współpracę.
  • Monika Brodka w większości sama stworzyła materiał na płytę.
  • Nowy album będzie zupełnie inny niż jego poprzednik. Zdaniem wokalistki fani nie czekali tyle czasu na Grandę 2, a na zupełnie coś nowego.
  • W przypadku nowego materiału artystkę inspirowali twórcy dalecy od jej stylu, a także wizyty w galeriach, podróże i filmy: Dzwony z Głębi i Święta Góra.
  • Monika Brodka na nowej płycie zrezygnowała z brzmień elektronicznych, syntezatorów czy arpeggiatorów.
  • Instrumentem dominującym będzie gitara. Usłyszymy jednak też organy kościelne i fisharmonię.

Monika Brodka - kiedy premiera nowej płyty?

Dokładna data premiery najnowszego albumu Moniki Brodki nie jest jeszcze znana. Wszystko wskazuje jednak na to, że czwarty album polskiej wokalistki powinien się ukazać jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku.

KL

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze