Nowe wersje starych hitów - te piosenki dostały drugie życie!

Dua Lipa
Autor: YouTube/Dua Lipa

Niektórzy twierdzą, że w historii muzyki powstało już tyle kawałków muzycznych, że ciężko jest stworzyć hit, który choć trochę nie przypomina nagranej w przeszłości piosenki. W związku z tym, wielu artystów decyduje się na stworzenie numeru muzycznego, który bazuje na hicie sprzed lat lub jego uwspółcześnionej wersji. Na ESKA.pl prezentujemy wam kilka odświeżonych hitów, które znacie z naszej anteny.

Nowe wersje starych hitów często cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy. W ostatnich latach, gwiazdy muzyki coraz częściej uciekają się do sprawdzonych rozwiązań i podczas pracy w studiu nagraniowym, korzystają z powstałych już utworów. Niektórzy z nich zamieszczają w swoich kawałkach zapożyczane sample, a jeszcze inni decydują się na stworzenie coveru hitowego kawałka, który nierzadko ma już miano legendarnego.

Zdaniem wielu słuchaczy muzyki, takie, a nie inne rozwiązania są efektem tego, że na przestrzeni lat, powstało na tyle dużo utworów muzycznych, że ciężko być dziś oryginalnym. Wobec tego, artyści sięgają po to, co już sprawdzone. Na ESKA.pl prezentujemy wam zestawienie kilku kawałków, które możecie usłyszeć na naszej antenie i które nie są do końca oryginalnymi kompozycjami.

Dua Lipa - Break My Heart

Skoro mowa o samplach, nie można nie wspomnieć o Dua Lipie. Wokalistka wydała w tym roku płytę, która brzmieniem nawiązuje do stylistyki lat osiemdziesiątych. W swoim najnowszym singlu Break My Heart, piosenkarka umieściła sample znane z hitu Need You Tonight zespołu INXS. 

Ava Max - Kings & Queens

Kolejną z gwiazd, które właściwie zbudowały swoją karierę na tworzeniu hitów opartych na powstałych już utworach jest Ava Max. Najnowszy singiel piosenkarki Kings & Queens cieszy się w naszym kraju niezwykle wielką popularnością. Nie każdy jednak wie, że jego linia melodyczna jest zapożyczona z kawałka If You Were a Woman (And I Was a Man) od Bonnie Tyler.

Robin Schuls & Wes - Alane

Ten numer to gorąca nowość, którą możecie już wyhaczyć na antenie Radia ESKA. W niewiele ponad dwa tygodnie, klip zrealizowany do kawałka wygenerował blisko 3 miliony wyświetleń. Singiel to nowa wersja mega hitu od Wes wydanego w 1998 roku. Piosenka dotarła do wysokich miejsc na listach przebojów między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii czy Austrii.

Duboss - Voyage, Voyage

Ten kawałek też mogliście złapać w New Music Friday Radia ESKA. Voyage, Voyage to zdecydowanie jeden z najczęściej przerabianych singli w historii. Kto nie pamięta wersji Kate Ryan? W ostatnim czasie, na nagranie własnej wersji zdecydowała się również polska wokalistka Reni Jusis. My zostawiamy was z remiksem od Duboss.

Mad'House - Like a Prayer

Nieśmiertelny hit Madonny z 1989 roku także doczekał się popularnego coveru. Mad'House to projekt muzyczny, który zasłynął dzięki tworzeniu przeróbek najpopularniejszych piosenek z repertuaru królowej popu. Mimo wydania całej płyty, udało im się wylansować tylko jeden hit - właśnie Like a Prayer.

Najnowsze