Norah Jones i Laufey

i

Autor: Universal Music Polska Norah Jones i Laufey we wspólnej muzyce.

Premiera

Norah Jones i Laufey zapowiadają świąteczne wydawnictwo

2023-11-14 17:17

Norah Jones i Laufey pracowały niedawno nad wspólnymi nagraniami czego efektem jest premiera dwóch świątecznych utworów w postaci dwuścieżkowego singla „Christmas With You”. Już wkrótce fani artystek usłyszą „Have Yourself A Merry Little Christmas” i nowy kawałek „Better Than Snow”. Kiedy premiera?

Norah i Laufey – artystki, które świetnie przeplatają jazzową wrażliwość z popową melodyjnością, połączyły swoje charakterystyczne głosy. W efekcie do rąk fanów rafia urocza wersja „Have Yourself A Merry Little Christmas” i nowy skomponowany wspólnie utwór „Better Than Snow”. Piosenki zostały nagrane w kameralnej atmosferze z Norah na fortepianie i Laufey na gitarze i wiolonczeli. Premiera cyfrowa „Christmas With You” odbędzie się 10 listopada, a 7-calowy winyl ukaże się 15 grudnia, w tym w wersji czerwonej, która będzie dostępna wyłącznie w oficjalnych sklepach artystów i sklepie Blue Note.

Mariah Carey pobije nowy rekord? Fani już zaczynają słuchać jej świątecznego przeboju!

Mariah Carey niczym Maryla Rodowicz? Ten filmik rozbawił polskich internautów

Norah Jones - kim jest?

Norah Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowej scenie muzycznej wraz z wydanym w lutym 2002 roku albumem „Come Away With Me”. 20. rocznica jego wydania przypadła w 2022 roku i z tej właśnie okazji wydano specjalną wersję tego kultowego krążka. Debiutancki album zwanym przez Jones „małym nastrojowym nagraniem”, pokazał wyjątkowy głos, który stał się ogólnoświatowym fenomenem i bezkonkurencyjnym zdobywcą nagród Grammy w 2003 roku. Od tego czasu, Norah otrzymała dziewięć statuetek Grammy i sprzedała 50 milionów płyt. Jej piosenek odsłuchano w streamingu pięć miliardów razy na całym świecie.

Laufey - kim jest?

Laufey wychowała się między Reykjavíkiem a Waszyngtonem. Dorastała grając zarówno na wiolonczeli, jak i na pianinie, a po odkryciu kolekcji płyt ojca uzależniła się od standardów jazzowych Elli Fitzgerald. W 2020 roku, będąc jeszcze studentką Berklee College of Music, Laufey wydała swój debiutancki singiel „Street by Street”, który zajął pierwsze miejsca na listach przebojów islandzkiego radia. Po wydaniu EPki „Typical of Me” z 2021 r. Laufey została uznana za najlepszego nowego artystę jazzowego i bluesowego podczas rozdania islandzkich nagród muzycznych. Debiutancki pełnometrażowy album Laufey z 2022 r. „Everything I Know About Love” osiągnął pierwsze miejsce na liście albumów Alternative New Artist Album magazynu Billboard, a Laufey była najczęściej odtwarzaną artystką jazzową na Spotify tego roku. Jej nowy album, Bewitched, pobił rekord jako największy debiut jazzowy w historii Spotify. Album zadebiutował na 2. miejscu listy albumów Spotify na całym świecie i w USA, a także na 23. miejscu listy Billboard 200, na 1. miejscu listy albumów niezależnych magazynu Billboard, na 1. miejscu na liście Current Traditional Jazz Albums Chart i na 3. miejscu na liście albumów winylowych. Została doceniona przez takie gazety jak The New York Times, Variety, Los Angeles Times, Vogue, NPR, Pitchfork, The Washington Post …. Na jej północnoamerykańską trasę koncertową „The Bewitched Tour” bilety wyprzedły się w ciągu kilku minut, tak samo jak w Azji i Australii. Dziś Laufey ma ponad miliard odtworzeń na wszystkich platformach cyfrowych.