Niezwykłe zjawisko na burzowym niebie. Mieszkaniec Skierniewic zrobił niesamowite zdjęcia

2022-07-02 15:08
burza
Autor: Dariusz Dzik/unsplash

W piątek, 1 lipca, nad całym krajem przeszły gwałtowne nawałnice. Jednemu z mieszkańców województwa łódzkiego udało się wykonać zdjęcia niezwykłego zjawiska na niebie. Tego nie widuje się na co dzień. Te fotografie zadziwiają jeszcze bardziej, gdy poznamy ich historię. Zostały zrobione... telefonem. Zobaczcie sami!

Gwałtowne burze, które w piątek przeszły nad całym krajem, nie oszczędziły również woj. łódzkiego. Silny wiatr, wyładowania atmosferyczne i miejscami opady deszczu - to wszystko można było zaobserwować na wieczornym niebie.

Jednak żeby dokonać takiej obserwacji, jak pan Dariusz - mieszkaniec Skierniewic - trzeba mieć niezwykłe oko i dużo szczęścia.

- Otworzyłem okno, wystawiłem aparat i zrobiłem zdjęcie - mówi autor tych niesamowitych fotografii. - Ustawiłem po prostu dłuższy czas naświetlania.

Co takiego znajduje się na zdjęciach?

Zjawisko uwiecznione na fotografiach autorstwa pana Dariusza to wyładowanie międzychmurowe - często zdarzające się podczas burzy. Takie błyskawice mają bardzo spektakularny wygląd.

Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE