Noc spadających gwiazd sierpień 2020 - kiedy wypatrywać na niebie?

2020-08-11 14:33 MK
Perseidy
Autor: WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Niektórzy z was czekali na ten moment przez cały rok. Już od końca lipca możemy zaobserwować na niebie Perseidy. Noc spadających gwiazd, czyli maksimum roju meteorów jest jednak jeszcze przed nami. Kiedy będzie można zaobserwować to niezwykłe zjawisko? Sprawdź na ESKA.pl, w którą sierpniową noc najlepiej spojrzeć w górę i pomyśleć życzenie.

Noc spadających gwiazd sierpień 2020 - kiedy dokładnie? Na to pytanie poszukują odpowiedzi osoby, które nie chciałyby przegapić jednego z najbardziej niezwykłych i magicznych pokazów w tym roku. Zjawiska astronomiczne cieszą się popularnością od zarania dziejów. Postęp naukowy pozwala dziś na dokładne określenie dnia, kiedy można spodziewać się maksimum meteorów z roju Perseidów. Wydarzenie to zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony ludzi z całego świata.

Sierpień jest niezwykłym miesiącem pod względem ilości zjawisk astronomicznych. Punktem kulminacyjnym jest zdecydowanie deszcz meteorów, jak określa się maksimum roju Perseidów. Jedni wyglądają tak zwanych spadających gwiazd dla zaspokojenia ciekawości i chęci zauważenia czegoś, co wywołuje zachwyt. Inni zaś wierzą, że wypowiedziane po zobaczeniu meteorytu życzenie na pewno się spełni. Bez względu na to, co was motywuje, warto, byście wiedzieli, kiedy można się ich spodziewać w 2020 roku.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Noc spadających gwiazd 2020 - kiedy?

Perseidy to rój meteorów, który aktywny jest od końca lipca. Na maksimum roju trzeba było jednak trochę poczekać. Deszcz spadających gwiazd jest z reguły najbardziej widoczny między 12 a 13 sierpnia. Jak będzie w tym roku? Zgodnie z zapowiedziami naukowców, deszcz Perseidów 2020 również będzie miał miejsce właśnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. Jeśli warunki będą sprzyjające, zainteresowani dostrzegą nawet 100 obiektów w ciągu jednej godziny! Najłatwiej będzie je można wychwycić w drugiej połowie nocy i nad ranem.

Najnowsze