Noc Muzeów 2021 - TikTok zaskoczy muzycznymi niespodziankami!

Noc Muzeów 2021 - TikTok zaskoczy muzycznymi niespodziankami!
Autor: Adam Burakowski/REPORTER / EAST NEWS Noc Muzeów 2021 - TikTok zaskoczy muzycznymi niespodziankami!

TikTok wspiera Noc Muzeów. W ramach wielkiego święta platforma przygotowała sporo niespodzianek i transmisji na żywo. Poznajcie szczegóły!

TikTok zaprasza na Noc Muzeów 2021 na platformie. Sztuka i kultura to tematy ważne dla TikToka. Globalnie hashtag #art ma ponad 164 miliardy wyświetleń, natomiast w Polsce #sztuka został już wyświetlony ponad 60 milionów razy. Dlatego w tym roku TikTok w Polsce postanowił wesprzeć kulturę i wspólnie z wybranymi instytucjami przeprowadzić Noc Muzeów w formie live na platformie. By umożliwić użytkownikom zagłębienie się w sztukę, w sobotę 15 maja na TikToku odbędą się specjalne transmisje na żywo, które poprowadzą wybrane instytucje kultury, takie jak: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Muzeum Emigracji. To idealna okazja do zapoznania się z działalnością tych instytucji, obejrzenia aktualnych wystaw i wirtualnych spotkań z ekspertami. A to wszystko z domowego zacisza, przy użyciu smartfona.

Noc Muzeów 2021 - DATA, PROGRAM, ATRAKCJE. Co się będzie działo?

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Noc Muzeów 2021 - TikTok

TikTok jest idealną przestrzenią do wyrażania twórczej ekspresji. Świetnie udowadniają to prowadzące swoje konta na platformie instytucje kultury, które w interesujący i nietuzinkowy sposób przyciągają na swoje kanały coraz większą rzeszę spragnionych wiedzy użytkowników. Dzięki unikalnym możliwościom platformy mogą docierać do nowych odbiorców i tym samym przedstawić swoją działalność w często zupełnie nowym świetle. Jak pokazują statystyki konta Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu instytucje kulturalne sprawnie wykorzystują TikToka, aby przyciągać uwagę nowych użytkowników - najpopularniejszy filmy zamieszczony przez opolskie muzeum został wyświetlony już przez ponad 100 tysięcy osób.

Na użytkowników TikToka podczas Nocy Muzeów czeka wiele atrakcji na platformie. Muzeum Polskiej Piosenki z Opola przedstawi w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych oraz historię Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

TikTok - Noc Muzeów 2021

15 maja na platformie odbędą się 4 transmisje LIVE w godzinach:

  • 17:30 na profilu Muzeum Polskiej Piosenki
  • 18:30 na profilu Muzeum Emigracji
  • 19:30 na profilu Centrum Nauki Kopernik
  • 20:00 na profilu Muzeum Narodowe w Warszawie
Noc Muzeów 2021 - TikTok z muzycznymi niespodziankami!
Autor: materiał prasowy / grayling.com Noc Muzeów 2021 - TikTok z muzycznymi niespodziankami!
Najnowsze