muzeum

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Noc Muzeów 2021 - DATA, PROGRAM, ATRAKCJE. Co się będzie działo?

2021-05-14 14:59

Noc Muzeów 2021 to wydarzenie, na które czeka wielu fanów sztuki. Niektórzy wybierają się na to wydarzenie co roku i stało się to już dla nich tradycją. Tym razem Noc Muzeów będzie wyglądała nieco inaczej. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jaki przewidziano program? Jakie będą atrakcje? Kiedy odbędzie się wydarzenie? Zdradzamy odpowiedzi na te pytania.

Noc Muzeów 2021 opierać się będzie na trzech filarach – oprócz tradycyjnej formy zwiedzania instytucji po raz pierwszy dostępne będzie zwiedzanie online oraz wersja na zewnątrz w formie spaceru. W ramach wersji online placówki udostępniają do informatora oraz na stronie wydarzenia linki na strony, na których dostępne będą przygotowane wydarzenia. W ramach spaceru z kulturą 80 placówek planuje działania na zewnątrz, czyli poza murami instytucji, aby Warszawiacy podczas spaceru po mieście w sposób bezpieczny mogli doświadczyć czegoś nowego, ciekawego, związanego ze sztuką i kulturą. Wydarzenia na zewnątrz rozsiane są po całej Warszawie, nie tylko w centrum, dlatego warto jest sprawdzić opcję spaceru w swojej okolicy. Kiedy odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów?

Te wydarzenia rozgrzeją Polaków w 2021 roku!

Noc Muzeów 2021 - data, kiedy jest, godziny

Noc Muzeów w tym roku odbędzie się w sobotę 15.05.2021. Organizatorzy planują rozpoczęcie wydarzenia na godzinę 19:00. Całość ma potrwać 6 godzin, a więc jeżeli nie będzie żadnych opóźnień, Noc Muzeów 2021 zakończy się o godzinie 1:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Sonda
Czekasz na Noc Muzeów 2021?

Noc Muzeów 2021 - atrakcje, program

Noc Muzeów zapewnia trzy opcje spędzania czasu. Spacer z kulturą to zwiedzanie warszawskich muzeów w formie spaceru na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali dwie trasy. Jak co roku, odbędzie się też parada i wystawa zabytkowych autobusów. Pasażerowie będą mogli przejechać się pojazdami, które następnie będzie można podziwiać na Pl. Defilad. Noc Muzeów 2021 to także okazja do wjechania na ostatnie piętro PKiN, jednak z powodu pandemii liczba wejściówek została znacznie ograniczona. Na uczestników czekają także wydarzenia online. Przygotowały je m.in. Akademia Sztuk Pięknych, Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Warszawy. Szczegółowy program można przeczytać w informatorze, który jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Nocy Muzeów.