Niebo we wrześniu 2022

i

Autor: canva.com Niebo we wrześniu 2022

Niebo we wrześniu 2022: Pełnia Księżyca - kiedy będzie i o której oglądać?

2022-08-29 9:59

Kiedy pełnia Księżyca we wrześniu 2022? Miłośnicy gwiazd i nieba wyczekują tej daty z niecierpliwością. Co oprócz niego zaobserwujemy na sierpniowym niebie? Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o wrześniowym niebie!

Jakie zjawiska astronomiczne będzie można oglądać w sierpniu 2022? Pełnia Księżyca we wrześniu 2022 - kiedy i o której godzinie? We wrześniu 2022 warto zanotować kilka dat w kalendarzu. Niebo nocą jest pełne fascynujących zjawisk. Do części z nich potrzebny jest profesjonalny sprzęt, jednak pozostałe z nich można oglądać gołym okiem. Pełnia Księżyca we wrześniu 2022 nazywana jest Pełnią Żniwiarzy, Zbiorów, Plonów lub Pełnią Kukurydzianego Księżyca. Obie te nazwy wywodzą się ze starożytności. Dla Egipcjan wrześniowa pełnia wiązała się z zapowiedzią pory deszczowej. Jasny księżyc miał pomagać rolnikom zebrać plony.

Zielone niebo nad USA! Niesamowite zdjęcia rzadkiego zjawiska [WIDEO]

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Pełnia Księżyca - wrzesień 2022

Wrześniowa pełnia Księżyca to ważne wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią spoglądać w niebo i obserwować zjawiska astronomiczne. Księżyc we wrześniu 2022, w całej okazałości, pojawi się na niebie w sobotę, 10.09. Naturalny satelita Ziemi osiągnie zenit o godzinie 11:58. Jednak jego blask będzie widoczny również wieczorem. Żeby go oglądać nie będziemy potrzebować teleskopu ani żadnego innego profesjonalnego sprzętu.

NASA wraca na Księżyc! O której start misji Artemis I? Sprawdź, gdzie oglądać na żywo!

Wrzesień 2022 - niebo

Zjawiska astronomiczne we wrześniu 2022 - co jeszcze nas czeka? Pod koniec miesiąca Jowisz znajdzie się wyjątkowo blisko Ziemi. Będzie to zaledwie 591,2 miliona kilometrów, czyli najbliżej od 1963 roku. Jowisz będzie wtedy świecić wyjątkowo jasno.

  • Pierwsza kwarta - 3 września
  • Pełnia - 10 września
  • Ostatnia kwarta - 17 września
Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?