Nie żyje twórca słynnej kreskówki! Kim był Stephen Hillenburg?

2018-11-28 11:52
Nie żyje twórca słynnej kreskówki! Kim był Stephen Hillenburg?
Autor: fot./screen/youtube.com/Butch Hartman Stephen Hillenburg

Stephen Hillenburg był twórcą jednej z najpopularniejszych kreskówek ostatnich lat. Na ESKA.pl dowiecie się więcej o zmarłym reżyserze.

Nie żyje Stephen Hillenburg, twórca jednej z najpopularniejszych kreskówek ostatnich dziesięcioleci. O odejściu zaledwie 57-letniego reżysera i rysownika poinformowały media na całym świecie. 26.11.2018 Stephen Hillenburg przegrał walkę z ciężką chorobą, z którą zmagał się od lat. Dowiedzcie się więcej na jego temat.

Stephen Hillenburg - twórca SponbeBoba

Stephen Hillenburg był twórcą kreskówki SpongeBob Kanciastoporty. Serial animowany opowiadał o przygodach tytułowego SpongeBoba - gąbki morskiej żyjącej w podwodnym mieście i pracującej restauracji fast food. Kreskówka stała się hitem już po premierze w 1999 roku. Jest nadawana do dziś, a wielu fanów ma także w Polsce.

Stephen Hillenburg nieprzypadkowo umieścił fabułę swojej kreskówki pod wodą. Jego wielką pasją były badania oceaniczne. Reżyser kształcił się w tym kierunku, a później został nauczycielem biologii morskiej w Orange County Marine Institute.

Jego SpongeBob Kanciastoporty to bez wątpienia kultowa kreskówka. Za swoją twórczość Hillenburg został nagrodzony między innymi nagrodą Emmy.

Na co zmarł Stephen Hillenburg?

Stephen Hillenburg od lat zmagał się z ciężką chorobą układu nerwowego - stwardnieniem zanikowym bocznym. ASL, jak brzmi skrótowa nazwa schorzenia, doprowadza do stopniowego paraliżu i śmierci. Dotychczas nie wymyślono jeszcze skutecznej metody leczenia stwardnienia zanikowego bocznego.

O śmierci Stephena Hillenburga poinformowała stacja Nickelodeon, dla której reżyser przez lata tworzył SpongeBoba.

Z przykrością dzielimy się wiadomością o odejściu Stephena Hillenburga, twórcy SpongeBoba Kanciastoportego. Dziś momentem ciszy czcimy jego życie i pracę.

Stephena Hillenburga wspominają twórcy kreskówek z całego świata. Wideo poświęcone reżyserowi zamieścił między innymi Butch Hartman, słynny amerykański animator.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze