Rafał Brzozowski

Autor: EBU / Andres Putting

Nie tylko Rafał Brzozowski. Oni też nie wyszli z półfinałów

2021-05-21 16:11

Drugi finał Konkursu Piosenki Eurowizji nie zakończył się pomyślnie dla polskiego reprezentanta Rafała Brzozowskiego. Występ wokalisty nie został doceniony przez jury i telewidzów, przez co nie pojawi się on w wielkim finale wydarzenia. To nie pierwszy taki przypadek w historii Polski na Eurowizji. Komu jeszcze się nie udało?

Eurowizja - wyniki największego konkursu muzycznego na świecie rzadko kiedy były zadowalające dla Polski. W przeciwieństwie do Eurowizji Junior, w której zwyciężyliśmy aż dwukrotnie, w standardowej wersji konkursu nie możemy pochwalić się wysokimi pozycjami. Do tej pory największym sukcesem pozostaje miejsce, jakie wywalczyła Edyta Górniak w 1994 roku z piosenką To nie ja. Wokalistka uplasowała się wówczas na drugiej pozycji w ostatecznej klasyfikacji, ustępując miejsca jedynie reprezentantom Irlandii. W maju 2021 roku o zwycięstwo dla naszego kraju zawalczył Rafał Brzozowski. Niestety, piosenkarzowi nie udało się porwać ani telewidzów, ani publiczności, przez co The Ride nie rozbrzmi w Rotterdam Ahoy podczas wielkiego finału konkursu, który już w sobotę, 22 maja. Wokalista nie jest jedynym polskim reprezentantem, któremu nie udało się awansować do finału wydarzenia.

Eurowizja 2021. Z nimi konkurował Rafał Brzozowski! Skrót występów podczas II półfinału

Eurowizja - oni nie awansowali do finału

O tym, kto awansuje z półfinału do finału decydują jurorzy oraz telewidzowie. Rafał Brzozowski nie jest pierwszym polskim reprezentantem, który nie otrzymał możliwości zaprezentowania się w wielkim finale i zakończył eurowizyjną przygodę na etapie półfinałów. Wcześniej aż ośmiu artystów musiało przełknąć smak porażki. Byli to: