Nie sanah i Taco dołączają do White 2115. Po Californii to TEN hit ma 100 mln odtworzeń!

i

Autor: screen z teledysku /SBM Nie sanah i Taco dołączają do White 2115. Po Californii to TEN hit ma 100 mln odtworzeń!

WSZYSCY GO ZNAJĄ

Nie sanah i Taco dołączają do White 2115. Po "Californii" to TEN hit ma 100 mln odtworzeń!

2024-06-06 12:20

sanah, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Daria Zawiałow, Kizo wyprzedają swoje koncerty, zdobywają wyróżnienia za sprzedaż, sprzedają fizycznie płyty, winyle, single, ale nie cieszą się aż taką popularnością w streamingu jak White 2115. Raper niedawno przekroczył barierę stu milionów streamów, a teraz dołączył do niego kolejny artysta. Zapewne tego się nie spodziewaliście!

Spis treści

  1. Ranking streamów 2024 - hit

Od kilku lat obserwujemy wzrost popularności muzyki hip-hopowej. Zazwyczaj jedynie sanah była wstanie pokonać najbardziej topowe gwiazdy rapu na polskich listach sprzedaży i w zestawieniu najczęściej granych utworów w stacjach radiowych. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o odtworzenia w streamingu. Artystka, tak jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, czy Taco Hemingway generują milionowe wyświetlenia, ale do 100 milionów jeszcze sporo brakuje. Niedawno tę magiczną barierę przekroczył White 2115 z wakacyjnym hitem "California" i wydawało się, że lada chwila ten sam sukces odniesie hit "Tamagotchi" od projektu Taconafide, "I ciebie też, bardzo" od Męskiego Grania, "Bubbletea" od Quebonafide, "Język ciała" od Tymka czy "Ale jazz!" od sanah. To właśnie te kawałki mają ponad 60 i 70 milionów stremów. Tymczasem drugim najpopularniejszym hitem w streamingu jest ktoś inny!

Ile Wersow zarabia dziennie? TAKIE pieniądze za 24 godziny chciałby mieć każdy!

Mata bawił się z fanką na studniówce!

Ranking streamów 2024 - hit

Całkiem możliwe, że lada chwila będziemy mieć nowego króla streamingu. Utwór "California" ma 104,5 mln odtworzeń w najpopularniejszej platformie streamingowej, a właśnie 100 milionów przekroczył hit "Kiss Cam (podryw roku)", pod którym podpisuje się Mata. To drugi w historii kawałek, który przekroczył magiczną barierę streamów. Za produkcję nagrania odpowiada Szymon Frąckowiak, Mikołaj Vargas, Jakub Laszuk, a za wokal oczywiście Michał Matczak.

Piosenka "Kiss Cam (podryw roku)" pojawiła się premierowo 21 czerwca 2021 roku, niespełna trzy tygodnie po premierze utworu "Patoreakcja" W dniu premiery piosenki wystartowała przedsprzedaż drugiego studyjnego albumu rapera. Krążek zatytułowany "Młody Matczak" pojawił się 21 września tego samego roku.

Verba - pamiętacie zespół wywołujący łzy? Tak zmienił się Bartas i Ignacy. Szczęka opada!

Słuchacze Maty do tej pory nie mieli okazji poznać go z tej strony i ewidentnie już zawsze chcieliby, by tworzył takie numery jak właśnie "Kiss Cam". To klasyczny lovesong oparty na gitarowym brzmieniu, z towarzyszącym mu fabularnym teledyskiem opowiadającym miłosną historię rodem z Pięknej i Bestii. Oprócz Maty wystąpił w nim Michał Milowicz, aktor znany m.in. z występu w filmie Chłopaki nie płaczą, a jedną z głównych ról zagrała DJ-ka i raperka Young Leosia. W refrenie artysta rapuje o Gorącej 20 Radia ESKA, czyli cotygodniowej liście hitów, którą układacie swoimi głosami na ESKA.pl.