Nea - płyta wokalistki znanej z hitu Some Say dostępna. Nowa piosenka hitem 2020?

2020-06-18 17:15 MK
Nea
Autor: Nea - okładka EP

Szwedzka artystka Nea, autorka przeboju „Some Say”, który dotarł do 1. miejsca zestawienia polskiego Airplay Chart, wydała kilka dni temu swoje debiutanckie EP „Some Say”. Na wydawnictwo składają się cztery utwory – „Some Sad”, „Dedicated” „TG4M” (cover napisanej przez Neę piosenki Zary Larsson”, „Used To” oraz nowy singiel „Drunk Enought To”.

Nea zyskała sporą rozpoznawalność dzięki debiutanckiemu singlowi „Some Say”, który miał swoją premierę we wrześniu 2019 roku. W grudniu była to już najczęściej odtwarzana piosenka w radiach w Polsce. „Some Say” zajęło także 1. miejsce na radiowych listach przebojów w Hiszpanii, Francji, Rosji, Belgii, Szwajcarii oraz Szwecji. Do tej pory utwór ma ponad 150 milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. W Polsce singiel osiągnął status podwójnej platyny, w wieku krajach również przyznano mu złote i platynowe ceryfikacje.

Tej wiosny Nea podzieliła się ze swoimi słuchaczami singlami „Dedicated” i „TG4M”, który jest coverem napisanej przez… Neę piosenki Zary Larson o tym samym tytule. Nowy singiel „Drunk Enough To”. został napisany w Los Angeles we współpracy z Joem Janiakiem (Elle Goulding, Tove Lo, Britney Spears). Na debiutanckiej EP-ce znalazł się również nowy numer „Used To”.

- „Drunk Enough To” to kawałek o momencie na imprezie, w którym zauważamy, że ktoś się na nas patrzy i trzeba zebrać się na odwagę, żeby wykonać ten pierwszy ruch – tłumaczy znacznie piosenki Nea.

Jesper Jenset usiadł na krześle i zagrał wielkie hity! Ten występ w Domowym Graniu rozbił bank!

Nea - nowa piosenka i EP

Zanim rozpoczęła solową karierę wokalistki, Nea pisała dla innych artystów. Współpracowała z takimi gwiazdami jak Zara Larsson (“Lush Life”, “Don’t Worry Bout Me” & “TG4M”), Tove Styrke, Tinie Tempah, ALMA, czy Axwell. Ma na koncie nominację do szwedzkiej nagrody Grammy w kategorii Kompozytor Roku.

- „Some Say EP” zawiera piosenki, których nie mogłam nikomu oddać. Teraz widzę, że one były stworzone dla mnie, choć nie wiedziałam o tym, kiedy je pisałam. To utwory, które kocham najbardziej i są mi one bardzo bliskie. To one przekształciły autorkę tekstów Linneę w artystkę Neę - mówi artystka.

Lista utworów:

01 – Drunk Enough To
02 – Some Say
03 – Dedicated
04 – Used To
05 – TG4M

Najnowsze