NEA - kim jest? Jej piosenka Some Say oparta na melodii hitu Blue (Da Ba Dee)

2019-09-26 13:32
NEA - kim jest? Jej piosenka Some Say zawiera dźwięki hitu Blue!
Autor: Nea - Some Say: single cover art / Sony Music Poland NEA - kim jest? Jej piosenka Some Say zawiera dźwięki hitu Blue!

NEA to artystka, której piosenka Some Say zdobywa coraz większe uwielbienie. Spokojny, akustyczny utwór, którego refren oparto o melodię z niezapomnianego tanecznego hitu Eiffel 65 – Blue (Da Ba Dee) z lat 90., błyskawicznie zdobywa popularność i jest już 15. najczęściej szukanym utworem na Shazam w Polsce!

Nea - piosenka Some Say eksploruje temat pożądania i wytrwałości w obliczu nieodwzajemnionej miłości. Powstanie piosenki związane jest z osobistą historią znajomego wokalistki, który zakochał się w swoim przyjacielu, będącym w heteroseksualnej relacji. To piosenka o miłości, która wiesz, że nie może się udać, ale z której nie potrafisz zrezygnować - tak o swojej piosence mówi jej wykonawczyni, Nea.

NEA - kim jest?

Nea urodziłą się w RPA, kraju do którego jej rodzice przenieśli się, by walczyć z opresją apartheidu. Obecnie mieszka i tworzy w Szwecji. Jest nie tylko aktywną twórczynią, ale także aktywistką – wraz z organizacją Street of Life stara się, poprzez muzykę, budować świadomość na temat wirusa HIV w Południowej Afryce. Pracuje także z organizacją Nvak, która zapewnia edukację muzyczną w krajach rozwijających się, zwłaszcza dziewczętom oraz kobietom.

Choć dopiero debiutuje z własną twórczością, jako songwrtierka Nea ma na koncie współpracę z najpopularniejszymi artystami. Jej największym sukcesem jest niewątpliwie hit Lush Life - Zary Larsson, którego jest jednym z autorów. Artystka napisała też utwory dla takich gwiazd jak: Tove Styrke, Grey, Tinie Tempah i Axwell. Jako autorka utworów została wyróżniona Denniz Pop "Rookie" Award, prestiżową szwedzką nagrodą, nazwaną imieniem twórcy sukcesów takich artystów jak Britney Spears i Backstreet Boys. Łączna liczba streamów utworów napisanych przez Neę przekroczyła już ponad miliard odtworzeń.

Some Say - piosenka

„Some Say” to utwór, który eksploruje temat pożądania i wytrwałości w obliczu nieodwzajemnionej miłości. Powstanie piosenki związane jest z osobistą historią znajomego wokalistki, który zakochał się w swoim przyjacielu, będącym w heteroseksualnej relacji. 

To piosenka o miłości, która wiesz, że nie może się udać, ale z której nie potrafisz zrezygnować

- mówi Nea. Do utworu powstał wyjątkowy, w swojej intymnej atmosferze i opowiadanej historii, teledysk. Zamiast aktorów, wystąpiły w nim prawdziwe pary, reprezentujące różne typy i modele współczesnych związków. 

Chcieliśmy stworzyć teledysk tak prawdziwy, jak to tylko możliwe. Myślę, że udało nam się uchwycić ich miłość, historie i walkę o uczucie. Leo Adef, reżyser, wykonał wspaniałą pracę, przenosząc na ekran naszą wizję

- opowiedziała wokalistka. Przekonajcie się sami, o czym mówiła artystka!

Twórca klipu, Leo Adef, pochodzi z Argentyny i mieszka oraz pracuje w Barcelonie. W swoich pracach Adef eksploruje tematykę seksualności i dojrzewania w niezwykle intymny, niemal voyeurystyczny sposób. Leo pracował już z takimi markami i mediami jak Saint Laurent, i.D i Nowness. Za montaż klipu odpowiada Pau Luzón, który ostatnio pracował między innymi przy teledysku Rosalíi - Fucking Money Man.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze