Nauka zdalna

i

Autor: Pixabay

Nauka zdalna jednak pewna? Pierwsze szkoły już są zamknięte

2021-09-08 9:38

Rok szkolny 2021/22 trwa w najlepsze. Uczniowie kontynuują naukę w trybie stacjonarnym, tak jak zapowiadało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Czy wkrótce miałoby się to jednak zmienić? Pierwsze placówki już zostały zamknięte, a uczęszczająca do nich młodzież przeszła na naukę zdalną. Sprawę skomentował sam minister edukacji.

Nauka zdalna w roku szkolnym 2021/22 jednak pewna? Na to pytanie odpowiedzi udzielił sam szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. W związku z przekazywanymi informacjami o zamknięciu niektórych placówek i wprowadzeniu dla ich uczniów nauki zdalnej bądź nauki w trybie hybrydowym, wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy scenariusz, jaki był początkowo zakładany, mówiący o rozpoczęciu nauki w trybie stacjonarnym i szybkim zawieszeniu zajęć w tej formie, jednak się nie ziści.

Przypomnijmy, że tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/22 minister edukacji udzielił licznych wywiadów, w których wyznał, że na ten moment nie widzi konieczności zawieszenia zajęć odbywających się w szkołach, a nawet stwierdził, że przewiduje, iż nowy rok szkolny będzie w całości prowadzony w trybie stacjonarnym. Teraz szef MEiN odniósł się do wiadomości o zamknięciu części placówek w Polsce i wyznał, że takie sytuacje będą się zdarzały.

Sonda
Powrót do szkół od września - lekcje zdalne czy stacjonarne?

Nauka zdalna jednak pewna?

W rozmowie z serwisem Onet minister edukacji Przemysław Czarnek odniósł się do obaw uczniów dotyczących ponownego zamknięcia szkół i konieczności przejścia na naukę zdalną. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki wyznał, że nic nie wskazuje, by w najbliższych miesiącach miałoby się coś zmienić. Pewności jednak nie ma.

22 tys. szkół pracuje normalnie, a tylko cztery w trybie zdalnym bądź hybrydowym. Te incydenty będą się zdarzały. (...) Przytłaczająca większość szkół pracuje normalnie i jesteśmy przekonani, że tak będzie również w kolejnych miesiącach. Czy mamy pewność? Nie mamy żadnej pewności, bo pandemia nas zaskakuje i może nas zaskoczyć również i tym razem - powiedział.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym uczniowie przeszli na naukę zdalną już w październiku. Ta trwała aż do maja.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?