Nastroje prezentują najnowszy singiel Skok. W klipie kurz, tony żwiru, skasowany przystanek i nie tylko

2020-08-06 14:36 EK
Zespół nastroje
Autor: Materiał Prasowy/Best regards Zespół nastroje

Nowość muzyczna zespołu Nastroje krąży już w sieci, a w dodatku towarzyszy jej niecodzienny teledysk. Polskie teksty, nawiązania do lat 80’tych i nie tylko - z pewnością zrobią na was ogromne wrażenie. Koniecznie przeczytajcie o ich najnowszej twórczości na ESKA.pl.

Zespół Nastroje to przedstawiciele polskiego dream-popu, gatunku, który cechują przestrzenne oraz głębokie, syntezatorowo - popowe brzmienia. Muzyczną grupę tworzy trio przyjaciół, którzy grają ze sobą już od dwóch lat. Ich najnowszy singiel jest zapowiedzią tego, co usłyszymy na ich albumie. Liczne nawiązania do lat 80’tych, polskie teksty i bity, przy których łatwo odpłynąć - to dopiero coś! Kurz, tony żwiru, skasowany przystanek i nieczynna lokomotywownia w centrum Warszawy? To wszystko jest do zobaczenia! Zespół nastroje zaserwował zaskakujący teledysk do numeru skok, który jest singlem promującym nadchodzącą płytę muzycznej grupy.

W piosence Skok można doszukać się nawiązań do lubianego przez zespół disco z lat 80’tych. Tekst do singla został napisany z przymrużeniem oka, lecz jednocześnie jego wydźwięk jest poważny. Traktuje o pragnieniu tworzenia stabilnego, bezpiecznego związku oraz o typowych problemach dzisiejszych 30-latków.

Chodź zrobimy skok na bank,
wtedy starczy nam na dzieci
Schowaj ego, pokaż twarz,
dalej samo już poleci

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowości muzyczne 2020: nastroje - Skok

Zespół Nastroje zdradził, że chciał stworzyć ładną muzykę na trudne czasy. Skąd w takim razie pomysł na klip? Oto ich odpowiedź: szukaliśmy miejsca, które będzie odzwierciedlało tekst piosenki i wtedy na osiedlowym forum wyświetliła mi się informacja o konkursie na najlepszą wiatę przystankową w Warszawie. Spojrzeliśmy na wiatę i nie mogliśmy uwierzyć jak tak brzydki przystanek mógł wygrać konkurs, dodatkowo był on oddalony o kilka minut od naszej sali prób. Zapakowaliśmy się w samochód i pojechaliśmy zobaczyć okolicę. To co tam zastaliśmy było idealne - centrum miasta oraz zaniedbana i opuszczona przestrzeń nazwana Szczęśliwicami. Uznaliśmy, że ten obrazek świetnie odda klimat piosenki, która jest o poszukiwaniu naszych własnych Szczęśliwic.

W kolejnych miesiącach zespół będzie wypuszczał nowe single zwiastujące płytę, która zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku. Tymczasem obejrzyjcie poniżej teledysk i wyobraźcie sobie, że jedziecie pociągiem, a nagle za oknem widzicie ... to!

Najnowsze