Alicja Majewska

i

Autor: materiały ESKA.pl // YouTube

GWIAZDY

Największy hit Majewskiej miała śpiewać inna piosenkarka! Zaskakująca historia

2023-05-30 14:47

Piosenka Odkryjemy miłość nieznaną od prawie 40 lat gości w sercach słuchaczy. Za każdym razem, gdy Alicja Majewska śpiewa ją na scenie, publika wstaje i delektuje się każdym dźwiękiem. Aż trudno uwierzyć, że ten ponadczasowy hit powstał z myślą o zupełnie innej piosenkarce. Legenda polskiej muzyki dostała go właściwie przypadkiem!

Alicja Majewska miała nie śpiewać hitu Odkryjemy miłość nieznaną! Piosenka powstała z myślą o innej piosenkarce. Kończąca dziś 75. lat artystka muzyczna jest jedną z żyjących legend polskiej sceny muzycznej. Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałaby branża fonograficzna, gdyby nie duet Majewska i Korcz. To właśnie oni wylansowali ponadczasowe utwory Być kobietą, Jeszcze się tam żagiel bieli czy wspomniany Odkryjemy miłość nieznaną. Każda z tych piosenek odniosła wielki sukces i zapisała się na kartach historii polskiej muzyki oraz w sercach słuchaczy. Mało kto wie jednak o tym, że początkowo piosenkę Odkryjemy miłość nieznaną miała śpiewać Danuta Błażejczyk. Artystce nie spodobał się skomponowany przez Włodzimierza Korcza singiel i go odrzuciła. Gdy kompozytor podsunął go Majewskiej, ta od razu się w nim zakochała. Za kulisami Polsat SuperHit Festiwal 2023 artystka opowiedziała nam całą historię kryjącą się za jej ponadczasowym przebojem.

Doda mrugnęła okiem w stronę przeszłości. Mogliście tego nie zauważyć!

Alicja Majewska zachwyca się Sarą James!

Historia Odkryjemy miłość nieznaną

Niewiele brakowało, by piosenka Odkryjemy miłość nieznaną nigdy nie została nagrana przez Alicję Majewską. Utwór pierwotnie miała wykonywać Danuta Błażejczyk. Wokalistce jednak nie spodobało się to, co zaproponował jej Włodzimierz Korcz. 

Została napisana Danusi Błażejczyk. (...) Młynarski i Korcz napisali Dance, przegrali to, ona nie poczuła tej piosenki. Ja ją od pierwszego posłuchania poczułam! Potem się okazało, że Włodzimierz Korcz przegrał Danusi piosenkę, którą dla mnie napisał i jej się spodobała, więc zamieniłyśmy się piosenkami, pojechałyśmy obydwie na festiwal i obydwie miałyśmy wyróżnienie - opowiedziała nam Alicja.

Wyobrażacie sobie Odkryjemy miłość nieznaną w wykonaniu Danuty Błażejczyk? Bo my nie!