Saltburn

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News // screen z YouTube'a @Sophie Ellis-Bextor

globalny viral

Naga scena w "Saltburn". Piosenka "Murder on the Dancefloor" dostała drugie życie!

2024-01-03 14:45

Świętujący w tym roku 23. urodziny singiel "Murder on the Dancefloor" przeżywa aktualnie swoją drugą młodość, a wykonująca go Sophie Ellis-Bextor cieszy się popularnością w miejscach, gdzie do tej pory nie była zbyt doceniana. Wszystko za sprawą sceny z filmu "Saltburn", w której Barry Keoghan tańczy nago.

Film "Saltburn" nie tylko zebrał świetne recenzje, ale również pomógł we wskrzeszeniu kariery Sophie Ellis-Bextor, która od jakiegoś czasu działa jako artystka niezależna. Produkcja w reżyserii Emerald Fennell zadebiutowała w ofercie Amazon Prime Video w listopadzie. Jej fabuła skupia się na losach Oliviera, studenta Uniwersytetu Oksfordzkiego, który ma obsesję na punkcie życia swojego kolegi ze studiów Felixa. Ten zaprasza go na wakacje do arystokratycznej posiadłości, od której nazwy pochodzi właśnie tytuł "Saltburn". W głośnym filmie wystąpili między innymi Barry Keoghan, Jacob Elordi i Rosamund Pike. Zdecydowanie najwięcej emocji w mediach społecznościowych wywołała kluczowa, końcowa scena dreszczowca, w której widzimy, jak całkowicie nagi Keoghan tańczy do hitu "Murder on the Dancefloor" z repertuaru Sophie Ellis-Bextor. Numer po premierze "Saltburn" eksplodował w serwisach streamingowych i doczekał się teledysku w jakości 4K. 

Zobacz też: Sophie Ellis-Bextor w Polsce 2024. Kiedy i gdzie wystąpi królowa dyskotekowego popu?

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Piosenka z filmu "Saltburn"

Pamiętacie jakim viralem okazał się singiel "Running Up That Hill" Kate Bush po premierze "Stranger Things" lub "Bloody Mary" Lady Gagi, gdy użyto go w fanmade scenie z "Wednesday"? Taki sam los może spotkać "Murder on the Dancefloor" Sophie Ellis-Bextor. Utwór codziennie generuje około miliona odtworzeń i jest notowany nawet w USA, gdzie do tej pory o Sophie wiedział mało kto. Gwiazda czuje się zaszczycona.

Jeśli uwielbiacie ten kawałek, na pewno ucieszy was fakt, że będziecie mieli okazję posłuchać go na żywo. Sophie Ellis-Bextor wystąpi w Polsce, w warszawskiej Progresji już 13 marca 2024 roku.