MODELKI wrzucają 7. bieg i samplują ponadczasowy hit. Czy to plagiat?

i

Autor: Mateusz Wowro MODELKI wrzucają 7. bieg i samplują ponadczasowy hit. Czy to plagiat?

NOWOŚĆ

MODELKI wrzucają 7. bieg i samplują ponadczasowy hit. Czy to plagiat?

2024-05-13 11:15

MODELKI to prawdziwie mocne trio, które od wejścia na rynek nie zwalnia tempa ani na chwilę. Na polską scenę muzyczną wkroczyły szybko i niespodziewanie niczym tornado od razu zdobywając miliony streamów i wyświetleń na swoich numerach. W skład Modelek wchodzą wyjątkowe dziewczyny: Zuza, Aga oraz Ula, które idealnie się dopełniają i tworzą niezwykle mocne collabo. Poznajcie ich najnowszy kawałek już teraz!

Spis treści

  1. Nowa piosenka Modelek - czy to plagiat?
  2. Modelki - nowa wersja Hi-Fi (7 bieg)

Nowa piosenka Modelek to jeszcze większy hit niż "Chyba że z Tobą"? Vłodarski, który produkował kawałek dziewczyn, sięgnął po fragment "Hi-Fi" zespołu Wanda i Banda. Sam też mówi: - Na pomysł użycia refrenu piosenki „Hi-Fi” zespołu Wanda i Banda wpadłem dość przypadkowo. Jadąc samochodem słuchałem demówek MODELEK i spontanicznie zacząłem nucić “Hi-Fi, superstar, super hit”. Powiedziałem o tym całej ekipie i zgodnie stwierdziliśmy, że to dobry pomysł, aby wykorzystać to w piosence. W refrenie zmieniliśmy nieco oryginalny tekst i mamy nadzieję, że odświeżenie wielkiego hitu z lat 80-tych spodoba się słuchaczom. 

Hymn Euro 2024 - piosenka Fire o pokoju i zjednoczeniu świata! To będzie hit lata

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Nowa piosenka Modelek - czy to plagiat?

W komentarzach pod klipem zawrzało, fani zastanawiają się czy MODELKI popełniły plagiat używając fragmentu utworu. Oczywiście musieliśmy poprosić autora o zgodę na wykorzystanie tego motywu w naszym numerze. Na szczęście udało się wszystko dopiąć - dodaje Vłodarski.

Modelki - nowa wersja Hi-Fi (7 bieg)

Wojciech “Ogień” Łubkowski oraz jego syn Mariusz Łubkowski driftowali z MODELKAMI na planie klipu.

Wojciech Łubkowski jest doskonale znany w branży motoryzacyjnej. To aktywny w latach 2006-2013 drifter, który ma na koncie kilkadziesiąt nagród zdobytych na terenie Polski oraz zagranicą w zawodach drigftingowych.

Poprzedni singiel MODELEK “Chyba że z Tobą” pokrył się podwójną platyną i nadal utrzymuje się na wysokich pozycjach na Karcie na Czasie i Top50 Spotify Polska.

Listen on Spreaker.