GALERIA

Miss World 2024 - faworytki. W tym gronie może być najpiękniejsza kobieta na świecie

2024-03-09 10:23

Miss World to najważniejszy międzynarodowy konkurs piękności. Przed nami tegoroczna edycja. Podczas tego wyjątkowego wieczoru poznamy kobietę, która zdobędzie tytuł najpiękniejszej na świecie. O cenną koronę zawalczy ponad sto kandydatek z różnych zakątków globu. Kto ma największe szanse? Sprawdziliśmy, kogo typują fani konkursów piękności.

Miss World to obok Miss Universe najważniejszy tytuł w świecie konkursów piękności. Aktualną zwyciężczynią jest 24-letnia Karolina Bielawska, która w poprzedniej edycji triumfowała jako delegatka Polski. Była to druga w historii korona dla naszego kraju. Już wkrótce odda swojej ją następczyni, a chętnych jest bardzo dużo. W tym roku reprezentantką Polski jest Krystyna Sokołowska, która jako następczyni Karoliny ma na sobie dużą presję. Choć nie jest główną faworytką i trudno spodziewać się drugiego z rzędu zwycięstwa Polski, niektórzy eksperci uważają ją za "czarnego konia". Kto według nich ma największe szanse na zostanie najpiękniejszą kobietą na świecie? Sprawdziliśmy, kim są najpoważniejsze pretendentki do prestiżowego tytułu.

Finał Miss World

Miss World 2024 - faworytki

Kto zostanie Miss Universe 2024? Fani i eksperci są niemal zgodni, że niekwestionowaną faworytką jest Jessica Gagen z Anglii. Nie będzie miała jednak łatwo, ponieważ mocnych rywalek nie brakuje. O koronę mają zawzięcie walczyć też reprezentantki Czech, Kolumbii, Hiszpanii, Indii, Trynidad i Tobago, Botwsany, Turcji, Australii czy Francji. Zdjęcia głównych kandydatek do zdobycia korony znajdziecie w galerii niżej.

Miss World 2024 - kiedy i gdzie?

Kiedy odbędzie się tegoroczna gala Miss World? Finał odbędzie się w Bombaju w Indiach. Koronacja ma odbyć się w sobotę 9 marca. Wydarzenie rozpocznie się prawdopodobnie o godzinie 14:00 polskiego czasu.