Michał Szpak: nie jadę na żadną Eurowizję! Fani Margaret dopięli swego?

i

Autor: Fot. WBF, Twitter Zabawna pomyłka na Twitterze

Michał Szpak: nie jadę na żadną Eurowizję! Fani Margaret dopięli swego?

2016-03-15 17:30

Michał Szpak za pośrednictwem Twittera poinformował, że nie jedzie na Eurowizję. Czy to prawda, że artysta zrezygnował z występu w Sztokholmie? Już teraz na ESKA.pl sprawdź o co chodzi w całym zamieszaniu!

Eurowizja 2016: Michał Szpak dzięki wygranej w polskich preselekcjach otrzymał możliwość reprezentowania Polski na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Krajowe eliminacje odbyły się 5 marca. Podczas koncertu zaprezentowało się dziewięciu artystów. Jednak to Michał Szpak w głosowaniu widzów zdobył aż 35% poparcia i pozostawił w tyle konkurencję. Po ogłoszeniu wyników szybko pojawiły się informacje, że fani Margaret złożyli petycję, by odwołać Michała Szpaka. Bezpodstawna dyskwalifikacja zwycięzcy polskich preselekcji jest praktycznie niemożliwa, jednak później pojawiły się też przypuszczenia, że Color Of Your Life - piosenka na Eurowizję 2016 może być plagiatem rosyjskiego utworu.

>> Nowa część Harry'ego Pottera będzie dla dorosłych? Książka pojawi się online? 

Michał Szpak nie jedzie na Eurowizję?

Fanów Michała Szpaka zaniepokoiła jeszcze jedna wiadomość, a dokładniej tajemniczy wpis na Twitterze. Na profilu Michała Szpaka udostępniono post z następującą informacją: "Dziękuję za gratulacje ale nie jadę na żadną Eurowizję". Dodatkowo autor wpisu wyjaśnił, że w maju odbywają się "playoffy" i właśnie one kolidują z Konkursem Piosenki Eurowizji w Sztokholmie.

Jednak co wspólnego ma Michał Szpak z majowymi rozgrywkami? Jak się okazało w tym przypadku nic. Okazało się, że profil nie należy do wokalisty Michała Szpaka, tylko do pana Michała, który jest dyrektorem komunikacji w klubie koszykarskim Stelmet Zielona Góra. Zwiększona aktywność na jego profilu rozpoczęła się od razu po preselekcjach. Na Twitterze pana Szpaka zaczęło lawinowo przybywać komentarzy z gratulacjami. Mężczyzna postanowił więc wyjaśnić całe zamieszanie publikując powyższy wpis. Właśnie wtedy okazało się, że do zabawnej pomyłki doszło jedynie przez przypadkową zbieżność nazwisk, a wyjazd wokalisty Michała Szpaka na Eurowizję 2016 nie jest zagrożony.

>> Michał Szpak: kim są fani wokalisty, dzięki którym pojedzie na Eurowizję?

>> Eurowizja 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life plagiatem? Mamy ekspertyzę!

> Bilety na Koncert RIHANNY w Polsce – wygraj bilety! <

Zwycięstwo Michała Szpaka w polskich preselekcjach do Eurowizji wywołało oburzenie fanów Margaret, którzy uważają, że to wokalistka powinna pojechać na konkurs. Czy słusznie? Zobaczcie, jak prezentowała się na gali ESKA Music Awards 2015:

KL