Michael Schumacher 2018 - stan zdrowia mistrza F1. Kierowca przewieziony na Majorkę

2018-08-26 14:08
Michael Schumacher 2018 - stan zdrowia mistrza F1. Kierowca przewieziony na Majorkę
Autor: fot. AFP PHOTO/William WEST / EAST NEWS

Jak się czuje wielokrotny mistrz Formuły 1? Co ze zdrowiem Michaela Schumachera? Najnowsze doniesienia podrzucamy na ESKA.pl

Michael Schumacher - aktualny stan zdrowia interesuje miliony ludzi na całym świecie. Jak się czuje Michael Schumacher? Szwajcarski magazny L'lllustre poinformował, że wielokrotny mistrz świata w Formule 1 zamieszkał na Majorce. Wiadomo, że będzie tam przez całe lato, o czym poinformormowała burmistrz miasta Andratx na tej właśnie hiszpańskiej Wyspie.

Michael Schumacher - stan zdrowia

Michael Schumacher w 2013 roku uległ strasznemu wypadkowi na nartach. Upadł poza szlak we francuskich Alpach, uderzając głową w skałę. Rodzina od tamtego czasu nie zdradza informacji na temat stanu zdrowia legendarnego kierowcy. Nieoficjalnie wiadomo, że stan siedmiokrotnego mistrza F1 jest wciąż bardzo poważny.

Na początku 2018 roku światowe media zalała opinia jednego z niemieckich lekarzy. Profesor Marek Obermann powiedział, że nie powinno się tracić nadziei na powrót do zdrowia osoby będącej w stanie wegetatywnym. Przedstawił wyniki, z których wynika, że 30-40 procent pacjentów odzyskuje świadomość w ciągu 4 lat. 

Żona kierowcy, Corina Schumacher, zdecydowała, że lepiej mu będzie na Majorce. Kupiła od prezesa Realu Madryt, Florentino Pereza wielką willę za ok. 30 mln euro. Dom otacza wysoki mur chroniący przed fotoreporterami. 

Michael Schumacher - sukcesy

Michael Schumacher jest jednym z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. Ma na swoim koncie 91 wygranych w F1 i 7 mistrzowskich tytułów. Schumacher oprócz tego, że ma na swoim koncie najwięcej tytułów mistrza świata, najwięcej wygranych Grand Prix, najszybszych okrężeń, to na dodatek ma na swoim koncie najwięcej wygranych wyścigów w jednym sezonie. Dwukrotnie kończył karierę: pierwszy raz po sezonie 2006. Do startów wrócił w 2010 roku, kiedy to jeździł w barwach Mercedesa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze