Matura poprawkowa 2022 - kiedy jest? Kiedy egzamin poprawkowy? [DATA, TERMIN]

2022-08-22 14:23
matura
Autor: canva.com

Matura poprawkowa jest drugą szansą, dla tych którzy nie poradzili sobie w pierwszym terminie. Wszyscy, którym nie powiodło się w maju zastanawiają się kiedy odbędą się egzaminy poprawkowe, kto może do nich przystąpić oraz z jakich przedmiotów można powtórzyć egzamin. Właśnie dlatego przedstawiamy najważniejsze informacje na temat matury poprawkowej 2022.

Matura poprawkowa 2022 to przedmiot zainteresowania wszystkich tych, którzy nie poradzili sobie w pierwszym terminie. Dzięki niej uczniowie mogą po raz kolejny podjąć się egzaminu i wykazać swoją wiedzą. Jakie należy spełnić warunki by mieć możliwość napisania matury poprawkowej? Specjalnie dla zainteresowanych przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat matury poprawkowej 2022. W artykule dowiesz się kiedy odbędzie się egzamin, kto może do niego podejść oraz z jakich przedmiotów można napisać poprawkę.

Wyniki matur 2022 strona - gdzie sprawdzić? Na jakiej stronie wyniki matury 2022 online?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Matura poprawkowa 2022 - termin

Kiedy odbędzie się matura poprawkowa 2022? Jak co roku termin matury poprawkowej wypada w sierpniu. Termin tegorocznej matury poprawkowej to 23 sierpnia 2022. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00.

Matura poprawkowa 2022 - kto może podejść do egzaminu?

Do matury poprawkowej 2022 będą mogły przystąpić osoby, które otrzymały mniej niż 30% z jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony oraz przystąpiły do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony. Osoby, które zdały egzaminy, ale chcą poprawić wynik będą mogły poprawić maturę w maju 2023.

Sonda
Będziesz pisał maturę poprawkową?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze