Matura 2021 - zadanie z matematyki o rachunku prawdopodobieństwa wywołało największe emocje!

matura 2021
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura 2021 z matematyki rozpoczęła się 5 maja o godzinie 9:00. Dokładnie w środę wszyscy tegoroczni maturzyści spróbowali swoich sił na egzaminie maturalnym z matematyki, która zdaniem wielu była najtrudniejszym testem do tej pory. Które zdanie z matematyki 2021 wywołało w uczniach największe emocje? Zobaczcie sami!

Matura 2021 - zadania z matematyki sprawiły uczniom wyjątkową trudność? Które zadanie, które widniało w arkuszu CKE okazało się być najtrudniejsze? Matura 2021 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się 5 maja, w środę o godzinie 9:00. Uczniowie mimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa rozwiązali tegoroczne egzaminy maturalne, przestępując w drugiej kolejności do egzaminu z matematyki. Zdaniem wielu uczniów, to właśnie ta część maturalna była najtrudniejsza, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Już od niepamiętnych lat matematyka sprawiała większości uczniom problemy.

Jak zatem poradzili sobie oni z arkuszem maturalnym? Przypomnijmy, że wiedza wymagana na tegoroczną matura została mocno okrojona z uwagi na nauczanie zdalne. Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło ułatwić uczniom tę stresującą przeprawę, w konsekwencji czego zawęzili oni obowiązkowy wcześniej materiał. Czy mimo mniejszych wymagań matura 2021 z matematyki stanowiła problem? Zdaniem wielu uczniów poniżej opisane zadanie było najtrudniejsze ze wszystkich! 

Matura 2021 - te zadanie z matematyki było najtrudniejsze 

Matura 2021 z matematyki już za uczniami! Które zadanie okazało się być najtrudniejsze z całego arkusza CKE? Ku zdziwieniu maturzystów, na tegorocznym egzaminie maturalnym nie pojawiły się ciągi ani logarytmy. W zamian za to uczniowie musieli poradzić sobie z zadaniami związanymi z kombinatoryką oraz rachunkiem prawdopodobieństwa, które swoją drogą okazały się być najtrudniejsze do rozwiązania. 

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Najnowsze