Matura 2018 - co poszło najgorzej? Te pytania pogrążyły maturzystów

i

Autor: Fot. East News / Adam STASKIEWICZ Maturzyści 2018

Matura 2018 - co poszło najgorzej? Te pytania pogrążyły maturzystów

2018-07-04 14:17

Matura 2018 już za nami. Niestety nie wszyscy maja powody do świętowania. Jakie pytania sprawiły najwięcej trudności na egzaminie? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

Wyniki matur 2018 poznaliśmy 03.07.2018. Niestety, nie ma powodów do wielkiej radości. W liceach nie zdało 14,6% maturzystów. Dużo gorzej było w technikach, gdzie egzamin oblało 30% podchodzących. Na szczęście już w sierpniu rozpoczną się matury poprawkowe. Będą mogli do nich podejść wszyscy, którzy nie uzyskali pozytywnego wyniku z maksymalnie jednego przedmiotu. 

Matura 2018 WYNIKI - lepiej niż przed rokiem, ale...

Matura 2018 - które zadania były najłatwiejsze? 

Tegoroczni maturzyści najlepiej poradzili sobie na egzaminach z języków obcych - angielskiego i niemieckiego. Większych problemów nie było z żadną częścią egzaminu. Zaskakująco dobrze poszło również z języka polskiego na poziomie podstawowym. Aby uzyskać wynik około 70%, nie potrzebna była znajomość żadnej lektury. Większego problemu nie sprawiły zarówno zadania otwarte jak i zamknięte. 

Nie zgadzasz się z wynikiem matur? Jak złożyć odwołanie do OKE?

Matura 2018 - które zadania poszły najgorzej

Maturzystom najwięcej problemów sprawiła matematyka na poziomie podstawowym. Nie zdało jej 42 132 uczniów. Kłopot sprawiały ciągi, funkcje liniowe i zadania z geometrii. Najwięcej problemów na egzaminie z języka polskiego, maturzyści mieli z dłuższą wypowiedzią pisemną. Temat brzmiał: 'Tęsknota - siła niszcząca czy budująca ludzkie życie?', a odwołać należało się do Lalki autorstwa Bolesława Prusa. Dobrze nie poszły tez przedmioty dodatkowe takie jak biologia i fizyka. 

Progi na studia 2018. Jak się dostać na wymarzoną uczelnię?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE